Не потрібно боятися вуглеводів, в раціоні людей довгожителів вони присутні в досить великій кількості, в тому числі у вигляді хліба.

Скоротіть споживання вуглеводів, якщо хочете схуднути, відмовтеся від макаронів і скажіть «ні» хлібу – ці та багато інших тверджень характеризують вуглеводи з небезпечної сторони.

Однак наука констатує: даний макроелемент, що заряджає організм енергією, має пряме відношення до довголіття. Зокрема, вчені з’ясували, що вуглеводи активно вживаються населенням так званих «блакитних зон» – регіонів, де люди відрізняються схильністю до довголіття (Сардинія, Окінава, Ікарія, Нікоя; Лома Лінда). Також було встановлено, що людьми довгожителями часто бувають затребувані чотири конкретних види хліба.

Кукурудзяний хліб: кукурудзяна мука або сушена кукурудза, з яких він готується, – це один з кращих джерел клітковини, білка, вітаміну А.

Цільнозерновий хліб з жита і ячменю. Він багатий амінокислотами, такими як триптофан, а також клітковиною, рослинними білками і антиоксидантами, які покращують здоров’я серця і сприяють довголіттю.

Хліб на заквасці. Вода, борошно, сіль, закваска – все, що потрібно для приготування такого хліба. Завдяки процесу ферментації продукт стає багатим джерелом пребіотиків, які покращують імунітет і здоров’я кишечника.

Лаваш. Він має невисоку калорійність, забезпечує організм білком і клітковиною, а також великою кількістю нутрієнтів (калій, магній, фосфор, кальцій, залізо), вітамінами Е, РР, В5, тіаміном, рибофлавіном, токоферолом.