Чим більша вага , тим вище ризик того , що в жовчному міхурі утворюються камені . Ця закономірність , особливо виразно виявляється у жінок , виявили медики з Копенгагенського університету ( Данія ) .
 
Ще раніше лікарі помічали , що високий індекс маси тіла супроводжувався підвищеним ризиком розвитку жовчнокам’яної хвороби. Щоб розкрити механізм взаємозв’язку цих двох обставин , команда дослідників на чолі з доктором Ганною Тібьярг-Хансен здійснила великий проект , в рамках якого було проведено скрупульозний аналіз стану здоров’я майже вісімдесяти тисяч осіб.
 
Серед учасників дослідження , які спостерігалися у лікарів протягом тридцяти років , жовчнокам’яна хвороба розвинулася у понад чотири тисячі чоловік ( 4106 ) . Для більшості з них були властиві такі ознаки як старший вік , жіноча стать і слабкий рівень фізичної активності. Також дослідники звернули увагу на те , що ці випробовувані вживали менше алкоголю і частіше брали гормональні препарати в рамках замісної терапії в порівнянні з іншими.
 
Проте особливо цікавило медиків те , як впливає на появу каменів у жовчному міхурі зайва маса тіла. З’ясувалося , що цей вплив проявляється самим безпосереднім чином : ризик розвитку жовчнокам’яної хвороби збільшується на 7 % з кожною одиницею підвищення індексу маси тіла.
 
Коментуючи результати своєї роботи , вчені відзначають , що немає ніяких сумнівів у провокаційній ролі ожиріння у розвитку ЖКБ. Медики наполегливо закликають усіх стежити за своєю вагою і не допускати зростання зайвих кілограмів. «Інакше одного разу можете опинитися на операційному столі з проривом жовчного міхура ! » , – Попереджають експерти товстунів .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗВИЧКИ, ВІД ЯКИХ З’ЯВЛЯЄТЬСЯ ЗАЙВА ВАГА