Існує кілька видів домашньої тиранії : економічний і психологічний пресинг , сексуальне та фізичне насильство .

І, як правило , тирани в своєму розвитку на місці не стоять : сьогодні він контролює рух кожної копійки в сім’ї і стоїть з секундоміром біля лічильника води , коли хтось з домочадців приймає душ , завтра вимагає погоджувати з ним куди ходити і з ким спілкуватися , а післязавтра почне розпускати руки.

На жаль , такі домашні деспоти (переважно це чоловіки , принаймні , коли мова йде про фізичне насильство) аж ніяк не рідкість. Вони зустрічаються в різних верствах суспільства : і в патріархальній глибинці , і в сім’ях знаменитих артистів. Що ж робити , якщо близька людина перетворилася на монстра ?

Як розпізнати

Коли ми закохуємося , то зазвичай стаємо сліпими і глухими . Ми не бачимо недоліків коханого , не чуємо попереджень з боку інших людей , і ми впевнені : «Він так мене любить ! Нічого , що він трохи агресивний. Зате він зуміє мене захистити , якщо що … »

Але потрібно не втрачати здоровий глузд і віддавати собі звіт в тому , що якщо людина агресивна по відношенню до інших людей , то рано чи пізно він може (а найчастіше саме так і відбувається) відірватися на вас і дітях. Тому як би ви не були закохані , якщо помічаєте в поведінці улюбленого якісь моменти, що насторожують , постарайтеся вимкнути рептильний комплекс і включити мізки – від такої людини краще відразу йти.

Набагато гірше , коли потенційний тиран до пори до часу ніяк себе не проявляє. Милий , спокійний , навіть тихий юнак , колись приносив чудернацькі букетики і трепетно ​​тримав вас за руку , з часом розкривається з самої брудної сторони. Тут , звичайно , ситуація складніша , адже швидше за все у вас вже є загальний побут , будинок , діти. І не завжди є куди піти , та й оточуючим визнаватися соромно , що насправді відбувається за святковим фасадом ваших з вигляду таких пристойних відносин .

Але як би не було важко , порада все та ж: йдіть, біжіть , куди очі дивляться. Пам’ятайте про те , що кожну годину на планеті вмирає як мінімум одна жінка, що стала жертвою домашнього насильства , а дві стають інвалідами. Багато , прочитавши такі безкомпромісні рядки , зітхнуть , крадькома витруть сльозу і … залишать все як є. Що ж заважає жінці піти від тирана ?

Йти нікуди

Подумайте холоднокровно : чи все так безнадійно ? У більшості є родичі , які можуть прийняти хоча б на час ; можна розміняти наявні житло ; зрештою звернутися у відповідну соціальну службу , де допомагають жінкам , які зазнали насильства (там можуть забезпечити і тимчасовим житлом у тому числі). Пам’ятайте , якщо ви дійсно хочете припинити цей жах , завжди можна знайти вихід. Стукайте у всі двері , які-небудь з них обов’язково відкриються для вас.

Що скажуть люди

На жаль , такі особливості нашого слов’янського менталітету , що багато хто дійсно соромляться громадської думки і прагнуть щоб не стало приховати ситуацію за шарами тонального крему. Дуже часто в міру того як розкривається у всій своїй красі тиран , як він еволюціонує у своєму самодурстві і безкарності , змінюється і його жертва : її воля поступово пригнічується , вона перетворюється на забиту і безправну істоту .

Не допустіть цього! Не слухайте тих « доброзичливців » , які вам кажуть , що «б’є , значить , любить » ! Не бійтеся і не соромтеся зізнатися оточуючим , а в першу чергу самій собі , що нормальні відносини з цією людиною вже неможливі . Будьте сильнішою стереотипів , адже від цього залежить ваше життя .

А як же діти

Повірте , ваші діти тільки спасибі вам скажуть за це рішення. Часи, коли жінка перебувала в повному підпорядкуванні у чоловіка і повністю залежала від нього , давно пройшли. Сьогоднішня жінка має ті ж права (щоб там не казали феміністки) , що і чоловік : вчитися , працювати , відпочивати , реалізовуватися в особистісному плані , а також любити і бути коханою. Ваші діти будуть тільки щасливі бачити спокійну , впевнену в собі маму , а не забиту , безправну жінку, яка не в змозі їх захистити.

А ще пам’ятайте про те , які стереотипи поведінки в сім’ї ви їм нав’язуєте : дівчатка в таких сім’ях часто в майбутньому дублюють поведінку матері , а хлопчики батька. На жаль , таких прикладів більш ніж достатньо , ви ж не хочете продовжити цей сумний список ?

Якщо ви все-таки залишаєтеся

У цьому випадку ви зобов’язані передбачити всі нюанси своєї поведінки в критичній ситуації , а вона може трапитися в будь-який момент , адже , пам’ятайте , тирани не змінюються , незважаючи на самі клятвені запевнення в період чергової « ремісії ».

  • Зберіть і тримаєте в таємному місці найнеобхідніші речі і документи – це на той випадок , якщо доведеться терміново втікати.
  • У момент кризи не бійтеся кликати на допомогу сусідів , телефонуйте до міліції , до родичів або надійним знайомим.
  • Зверніться в центр допомоги , де вам зможуть допомогти компетентні фахівці – психологи , юристи , соціальні працівники.
  • Якщо є сліди насильства , то зафіксуйте їх у медичному закладі – це знадобиться на випадок суду і часто ця міра дозволяє приструнити тирана.
  • А найголовніше – не відступайте ! Не дозволяйте придушити свою волю , адже домашні тирани це за великим рахунком труси , які біжать при перших ознаках реальної небезпеки .

А найголовніше: йдучи – йдіть! Назавжди !

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

UNICEF: КОЖНА ТРЕТЯ ДИТИНА — ЖЕРТВА ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА