Згідно з розрахунками фахівців Школи громадської охорони здоров’я при Імперському коледжі Лондона, опублікованими в Міжнародному журналі епідеміології, для продовження життя слід вживати до 800 грамів овочів і фруктів щодня.

Британські дослідники виконали мета-аналіз досліджень про вплив харчування на тривалість життя, що включали дані двох мільйонів чоловік. В результаті вони прийшли до висновку про те, що щороку майже 7,8 мільйона випадків передчасної смерті в усьому світі можна було б запобігти, якщо б люди регулярно з’їдали 10 порцій або 800 грамів фруктів і овочів.

Нагадаємо, що ВООЗ рекомендує вживати по п’ять порцій овочів і фруктів щодня. Автори нового дослідження відзначають, що ці рекомендації вже можна вважати застарілими. На користь їх думки свідчать результати аналізу 43 000 випадків серцевих захворювань, 47 000 випадків інсульту, 81 000 випадків серцево-судинних захворювань, 112 000 випадків раку і 94 000 випадків смерті.

«Ми хотіли з’ясувати, скільки фруктів і овочів потрібно їсти, щоб отримати максимальний захист від хвороб і передчасної смерті. Наші результати показують, що, хоча п’ять порцій фруктів і овочів – це добре, десять в день – ще краще», – висловилися фахівці.

Вони підрахували, що споживання 10 порцій фруктів і овочів у день асоціювалися зі зниженням ризику серцевих захворювань на 24 відсотка, зі зниженням ризику інсульту – на 33 відсотки, зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань – на 28 відсотків, зі зниженням ризику раку – на 13 відсотків і зі зниженням ризику передчасної смерті – на 31 відсоток.

Втім, як випливає зі звіту вчених, навіть щоденне споживання 200 грамів овочів і фруктів в день забезпечує людині потужну підтримку здоров’ю. Результати показали, що ця кількість пов’язана із зменшенням ризику серцевих захворювань на 16 відсотків, зниженням ризику інсульту на 18 відсотків і зниженням ризику серцево-судинних захворювань на 13 відсотків.