Якщо на повноцінну фізичну активність, ходьбу та спорт залишаються лише вихідні дні, це все одно приносить користь здоров’ю та може продовжувати людям життя, встановили вчені.

Відомо, що мінімальний рівень фізичних навантажень корисних для зміцнення здоров’я становить 150 хвилин за тиждень. Нове дослідження британських медиків, які представляють Університет Тіссайд (Teesside University), каже, що заняття фізкультурою тільки у вихідні теж можуть мати сенс

«Заняття спортом лише у вихідні все одно приносять користь для здоров’я та знижують ризик смерті від хвороб серця», – заявили автори дослідження.

Ними було проаналізовано спосіб життя 60 тис. осіб віком від 40 років. Залежно від рівня фізичних навантажень піддослідні були поділені на категорії, що регулярно займаються спортом, іноді займаються спортом і малорухливі. Порівнявши їхні ризики померти внаслідок серцево-судинних патологій, фахівці встановили: люди, які мають можливість займатися спортом лише у вихідні дні, значно краще захищені від смертоносних судинних катастроф, ніж ті, хто воліє проводити вільний час на домашньому дивані.

Читайте також:  Курячі яйця щодня? 4 причини, які виправдовують це

«У тих, хто тренувався лише у вихідні дні, порівняно з тими, хто вів сидячий спосіб життя і не займався жодним видом спорту, ризик смерті від серцево-судинних захворювань був нижчим приблизно на 40%, а ризик смерті від усіх видів раку – на 18%», – констатували дослідники.