Затримка рідини в організмі, або набряки є однією з найпоширеніших проблем. Цей розлад метаболізму характеризується аномальним скупченням рідини в тканинах під шкірою або всередині порожнин тіла.

Найчастіше, затримка рідини в організмі зачіпає нижні кінцівки, хоча також можуть з’явитися набряки на руках, обличчі та животі.

Незважаючи на те, що сам по собі цей стан не є хворобою, набряки є симптомами більш серйозних проблем, наприклад, з кровообігом, збоїв в лімфатичній системі і гормонального дисбалансу.

Хоча іноді набряки залишаються непоміченими, вони майже завжди викликає ряд реакцій в організмі з-за відсутності контролю, наприклад, запальні процеси.

З цієї причини, і щоб уникнути ускладнень, важливо знати основні ознаки затримки рідини і те, які корисні звички допоможуть вам з ним впоратися.

Далі ми хочемо поділитися основними симптомами і кількома порадами щодо запобігання набряків.

Затримка рідини в організмі: симптоми, які ви не повинні ігнорувати

Легкі випадки затримки рідини в організмі часто залишаються непоміченими або плутаються з невеликим збільшенням маси тіла.

Однак, коли ситуація починає ускладнюватися, виникає ряд симптомів, які можуть серйозно ускладнити життя.

1. Запалення в кінцівках

Помітного збільшення в розмірах нижніх і верхніх кінцівок може бути достатньо, щоб виявити проблему утримання рідини.

Набряк з’являється внаслідок проблем з кровообігом з-за тиску, що порушує роботу системи венозних клапанів з-за надлишку води.

Іншими схильними до набряків зонами є:

 • Живіт
 • Груди
 • Обличчя
2. Відчуття тяжкості

Через набряки, як правило, відчувається сильне почуття тяжкості, особливо при виконанні деяких видів фізичного навантаження.

Аномальне накопичення рідини створює додаткове навантаження на масу тіла, яка впливає на стан м’язів, лімфатичної і кровоносної системи.

3. Целюліт

На появу целюліту на сідницях і ногах впливає безліч факторів. Однак, якщо він викликаний набряками, то стає більш помітним і важко піддається лікуванню.

Незважаючи на те, що його прояв можна зменшити за допомогою масажу і косметичних процедур, в першу чергу, важливо усунути накопичення рідин, щоб помітити поліпшення.

4. Втома і нездужання

З-за наслідків, які затримка рідини в організмі викликає в системі кровообігу, це призводить до перманентної фізичної втоми і нездужань.

Набряки перешкоджають переносу кисню і поживних речовин в клітини, що впливає на фізичну та розумову працездатність.

5. Рідкісне сечовипускання

Оскільки робота нирок утруднена, їм не вдається оптимально справлятися з рідинами в організмі, кількість сечі зменшується і, відповідно, ризик інфекцій сечової системи збільшується.

Як запобігти затримці рідини?

Існує багато засобів і рад, які допоможуть запобігти і вирішити цю проблему. Хоча на її появу впливають багато факторів, поліпшення вашого способу життя може значно мінімізувати ризик.

Обмежте споживання солі

Надмірне споживання солі викликає дисбаланс в організмі, що призводить до накопичення води в тканинах.

З цієї причини важливо не просто обмежити споживання повареної солі, але і відмовитися від таких продуктів, як:

 • Ковбаси
 • Консервовані продукти
 • Витримані сири
 • Напівфабрикати
 • Газовані напої
Пийте більше води

Недостатня кількість води та інших корисних напоїв є основною причиною виникнення набряків. Питна вода регулює кровообіг і оптимізує роботу нирок, допомагаючи їм у видаленні відходів з організму.

Додайте в свій раціон продукти-діуретики

Існує велика кількість продуктів, що володіють сечогінними властивостями, які допоможуть вивести надлишок рідини з організму.

Найбільш рекомендованими є:

 • Ананас
 • Артишоки
 • Буряк
 • Спаржа
 • Кавун
 • Диня
 • Хвощ
 • Імбир
Уникайте носіння надто тісного одягу

Занадто вузький одяг заважає циркуляції крові і може спричинити появу набряків, варикозне розширення вен та інші проблеми.

Займайтеся спортом

Сидячий спосіб життя або тривале перебування в одному і тому ж положенні може спровокувати запальні дисбаланси в організмі і привести до проблем з кровообігом і затримки рідини.

Регулярні фізичні вправи протягом, щонайменше, 20 — 30 хвилин в день активують кровообіг, покращують процеси клітинної оксигенації і допомагають зберегти чистоту і баланс в організмі.

Ви помітили у себе якісь симптоми затримки рідини? Почніть з того, що відмовтеся від шкідливих звичок і прийміть необхідні заходи для контролю цього стану.

Якщо проблема зберігається або ваш стан погіршиться, зверніться до лікаря.