Впоратися з застудою за кілька днів – досяжна мета. Для цього необхідно забезпечити собі спокій і слідувати нашим рекомендаціям.

Навіть самий дріб’язковий нежить може затягнутися на тижні, якщо на нього не звертати уваги. У наші дні, коли ми раз у раз намагаємося встигнути за часом, затяжні застуди просто неприпустимі. Для того щоб швидко і безболісно впоратися з застудою та грипом достатньо всього лише взяти на озброєння декілька елементарних правил.

Пийте більше рідини

Застуда, як правило, супроводжується вираженою інтоксикацією організму. Тому під час хвороби намагайтеся забезпечити себе рясним питтям (до 3 літрів на добу), наприклад, трав’яними чаями, соком, компотом, курячим бульйоном і іншими. При цьому виключіть вживання алкогольних напоїв і кави, оскільки вони посилюють перебіг захворювання.

Збільште вологість

Зволоження повітря дозволить значно прискорити процес одужання. Достатня вологість повітря полегшує кашель і дихання, а також підвищить місцевий імунітет слизових оболонок верхніх відділів дихальних шляхів. Зволожити повітря можна за допомогою зволожувача. Якщо такого немає, то можна прийняти паровий душ або ванну.

Відпочивайте, висипайтеся і не нервуйте

Під час застуди (як і під час будь-якого іншого захворювання) вкрай важливо забезпечити собі відпочинок і повноцінний сон. Чим менше ви будете спати, тим довше будете хворіти. Все через те, що під час сну в організмі виробляються цитокіни – специфічні речовини, що пригнічують інфекцію і запальний процес.

Також постарайтеся захистити себе від емоційних переживань, оскільки стреси пригнічують імунну систему, сприяючи прогресуванню захворювання.

Полощіть горло

Ротоглотка – це своєрідні вхідні ворота для інфекції, тому застуда часто починається з дертя в горлі та кашлю. При перших подібних симптомах починайте активно полоскати горло. Скористайтеся слабким розчином солі або відварами трав (ромашки, календули, шавлії). Полощіть горло не менш 6-8 разів на добу. Крім полоскань, також можете взяти часточку лимона і потихеньку її розсмоктувати. Лимон має гарні антисептичні властивості, що дозволить впоратися з патогенними мікроорганізмами в ротовій порожнині.

Антибіотики – тільки в крайніх випадках!

Багато хто з нас помилково вважають, що прискорити одужання можна за допомогою антибіотиків. Однак ці препарати доцільно приймати тільки лише в тих випадках, коли є бактеріальне ускладнення, наприклад, пневмонія або важка форма ангіни. У переважній більшості випадків застуда викликається вірусами, а антибіотики проти цих мікроорганізмів безсилі. Таким чином, приймати антибіотики при застуді абсолютно марно, до того ж ці препарати роблять ряд небажаних побічних дій.

Допомагайте своєму організму

Ніщо так ефективно не впорається з інфекцією (в тому числі і з застудою), як ваш власний імунітет. Мільйони років імунна система людини пристосовувалася і навчалася давати відсіч патогенним мікроорганізмам. Тому імунітет – це самий надійний захисник і борець за ваше здоров’я. Під час хвороби захисні властивості організму ослаблені, тому імунітету необхідно всіляко допомагати. Для цих цілей існують спеціальні препарати – імуномодулятори, дія яких спрямована на нормалізацію діяльності імунної системи.

Сьогодні існує великий вибір як натуральних, так і синтетичних імуномодуляторів. При цьому перші, як правило, виготовлені на основі рослинної сировини, діють м’яко і практично не надають побічних дій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ НА РОБОТІ

ЗАСТУДА: ШВИДКА ДОПОМОГА ІМУНІТЕТУ

ГРВІ: СИМПТОМИ І ЛІКУВАННЯ