Лікар-інфекціоніст Андрій Поздняков: м’ясо може стати джерелом пріонів, які викликають у людей невиліковні захворювання.

Лікар Поздняков розповів в інтерв’ю, що при розвитку пріонних хвороб центральною нервовою системою починають вироблятися атипові білки – амілоїди. Ці білкові сполуки проникають у всі клітини, результатом чого стає порушене функціонування ЦНС.

“Пріони – це білки, які відрізняються від “нормальних” білків людини не амінокислотним складом, а зміненою формою”, – повідомив фахівець.

За словами Позднякова, проникнення пріонів в організм може статися при його інфікуванні або їх активність може обумовлюватися спадковістю. В організмі пріони викликають патологічну зміну інших білків, що веде до прогресуючих порушень у центральній нервовій системі. Такі порушення впливають багато, від поведінки людини до роботи її внутрішніх органів. Придонні захворювання є невиліковними, на сьогодні вони ще багато в чому залишаються загадкою для науки.

Лікар додав, що пріони, які є збудниками цих захворювань, можуть потрапити до людського організму разом із тваринними компонентами – наприклад, з ліками, які їх можуть містити, або з м’ясом.

«Тварини теж хворіють на пріонні хвороби і помирають від них. З тварин виготовляють такі продукти, як кісткове борошно, яким годують інших тварин, і вони теж заражаються. Оскільки захворювання розвивається дуже повільно, його можуть не помітити, забити тварину та відправити продукцію у вжиток», – пояснив медик.

Поздняков підкреслив, що від людини до людини пріонні захворювання не передаються.