Вчені з Гуелфського університету в Канаді опублікували в журналі PLOS свої доводи про те, що глобальний перехід на здорове харчування, до якого постійно закликають експерти, може спровокувати продовольчу кризу. Для того, щоб людство стало харчуватися правильно, необхідно більше родючих земель, яких не вистачає вже в наш час.

Зокрема, дослідники звернули увагу на те, що рекомендації Міністерства сільського господарства США трактують здорове харчування як вживання низькокалорійної їжі з невеликим вмістом насичених жирів і високим рівнем рослинних компонентів. На думку авторів проекту, людство не зможе дотримуватися такого харчування – для цього йому недостатньо ресурсів.

«Загальний перехід на здорове харчування буде пов’язаний із зростаючим дефіцитом родючих земель і викличе продовольчу кризу. Виконання рекомендацій про оздоровлення раціону зажадає додатковий мільярд гектарів оброблюваної землі», – повідомили дослідники.

Згідно з їх даними, нинішні сільськогосподарські практики країн східного півкулі вже пов’язані зі значним збільшенням посівних площ. Інтенсифікація цього процесу може завдати колосальної шкоди природному біому. Вчені переконані, що необхідно прийняття заходів, спрямованих на запобігання майбутнього глобального дефіциту природних ресурсів, зокрема, вони пропонують розвивати використання посухостійких культур і розробляти технології найбільш ефективного розподілу води.