Ці прості поради допоможуть зменшити пітливість і позбутися запаху.

Чому пітніють ноги

Відповідь проста: так вийшло. Це ваша особливість, ніхто не винен.

За даними Міжнародного товариства гіпергідрозу (IHS), проблема надмірного потовиділення регулярно терзає близько 5% населення планети, тобто близько 380 мільйонів чоловік. У всіх цих людей потові залози працюють не зовсім коректно. Тобто включаються по деколи абсолютно незначних приводах начебто хвилювання або короткої прогулянки, залишаються активними довше, та ще й виробляють при цьому більше поту, ніж у нормі.

Найчастіше зустрічається гіпергідроз стоп, долонь і пахв — оскільки саме в цих областях зосереджено найбільшу кількість потових залоз. Але у долонь і пахв життя все-таки простіше.

По-перше, вони краще вентилюються. По-друге, легко вимити руки, а в пахвах — використовувати антиперспірант.

Ноги ж часто «замкнуті» в шкарпетках і взутті, і їх досить складно піддати гігієнічним процедурам протягом робочого дня. Тому надмірне потовиділення на ступнях часом призводить до неприємностей: мокрим, липким шкарпеткам, розвитку грибкових інфекцій і, звичайно ж, появи дурманного запаху.

Чому пахнуть ноги

Запах поту в цілому залежить від двох факторів:

  1. Індивідуального запаху тіла.
  2. Бактерій, які живуть на шкірі. У вологому середовищі їх стає більше. А чим більше мікробів, тим більше продуктів їх життєдіяльності і тим гірше запах.
Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!

Але на ступнях мешкає особлива порода мікроорганізмів — Bacillus subtilis (сінна паличка). Відходи їх життєдіяльності пахнуть набагато сильніше і різкіше, ніж у інших шкірних бактерій. Загалом, як вважають учені, саме Bacillus subtilis змушують вас страждати.

Що робити, якщо пітніють ноги

Популярний медичний ресурс HealthLine склав цілу програму з подолання гіпергідрозу кінцівок. У ній багато пунктів, важливо враховувати кожен.

1. Ведіть журнал спостережень

Таку пораду дає Американська академія дерматології. Фіксуйте в журналі ситуації і обставини, в яких ваші ноги потіли особливо активно. Це допоможе виявити тригери — певні продукти, вид взуття чи ситуації, яких вам варто уникати.

2. Частіше мийте ноги

При гіпергідрозі мити ноги бажано мінімум двічі в день. Ретельно, використовуючи прохолодну воду і мило з антибактеріальними ефірними маслами (чайного дерева, евкаліпта та іншими). Після миття ретельно просушіть ступні, приділивши особливу увагу області між пальцями. Якщо там залишиться волога, вона стане додатковим живильним середовищем для мікробів.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру
3. Робіть ванночки

Гарні будуть і регулярні ванночки для ніг. Налийте в таз теплу воду, додайте 3-4 ложки харчової соди і опустіть туди ноги на 20 хвилин. Завдяки потужним антибактеріальним властивостям, сода зменшить кількість смердючих мікробів на ваших ступнях.

Також у воду можна додати заварений чорний чай: у ньому містяться дубильні речовини, які звужують пори, а значить, зменшують потовиділення. Заваріть 2 пакетики чаю, вилийте заварку в воду і опустіть ноги в таз на 10 хвилин.

4. Використовуйте антибактеріальні та протигрибкові присипки

Звичайний тальк і кукурудзяний крохмаль теж підходять — вони вбирають у себе вологу. Однак ефект триває не більше півгодини.

Краще використовувати спеціальні присипки, які продаються в аптеці. Вони містять антибактеріальні та протигрибкові елементи, а тому не тільки зберігають ноги сухими, але й борються з розмноженням бактерій.

5. Перед сном користуйтеся антиперспірантами

Антиперспіранти (не плутати з дезодорантами!) скорочують кількість поту. Щоб ефект був максимальним, важливо дотримуватися правила використання.

Зокрема, наносити засіб на сухі ноги перед сном. Вночі потові залози менш активні, а значить, антиперспірант зможе проникнути в них глибше і знизить кількість поту протягом наступного дня.

Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах

Американська академія дерматології рекомендує користуватися антиперспірантами 3-4 вечори поспіль, а потім застосовувати їх раз на тиждень.

6. Вибирайте шкарпетки з дихаючих матеріалів

Якщо мова йде про шкарпетки, це бавовна і шерсть. Нейлон, поліестер і інша синтетика не дихають і не відводять вологу від шкіри, тому від них краще відмовитися.

І в будь-якому випадку, якщо є можливість, міняйте шкарпетки хоча б пару разів на день.

7. Звертайте увагу на взуття

Добре, якщо вона також буде виконана з дихаючих матеріалів, натуральної шкіри, замші або спортивної синтетики, яка виводить вологу. До речі, про спортивних моделях: їх нерідко постачають устілками з антибактеріальним і знижуючим запах ефектом. У вашому випадку таке взуття — саме те.

Крім того, фахівці рекомендують не носити одну й ту ж пару два дні поспіль — дайте взутті можливість добре просохнути. І не забувайте доглядати за туфлями, кросівками або сандалями.