Біль в кінцівках названа фахівцями симптомом підвищеного холестерину, про який мало кому відомо. Дана ознака може відображати небезпечну патологію судин, здатну стати причиною ампутації.

Маловідомим і небезпечним симптом підвищеного холестерину можуть бути відчуття болю в руках і ногах.

“Симптоми підвищеної кількості холестерину можуть не проявлятися тривалий час, що заважає діагностувати проблему. Але іноді про надлишок холестерину може говорити біль в кінцівках”, – розповіли лікарі в публікації видання Express.

За словами медиків, поява такого болю обумовлюється збільшенням відкладень, які накопичуються в судинах, що містять холестерин, жир, клітинні відходи, кальцій і фібрин (білок). Даний процес асоціюється з розвитком небезпечного стану атеросклерозу, при якому судини звужуються і тверднуть. На цьому тлі може виникати захворювання периферичних артерій, маркером якого є сильна різкий біль, часто відчувається в ногах.

Читайте також:  Гастроентеролог розповіла як м'яко полегшити симптоми

Такого болю властиво проявлятися при ходьбі, бігу. Людина, що відчуває його, змушена припинити рух на якийсь час. Подібні епізоди – це серйозний привід для обстеження. Без корекції і лікування це порушення, провоковане підвищеним холестерином, загрожує втратою кінцівок.

Фахівці закликали знати і контролювати вміст холестерину в своєму організмі. Вони нагадали, що його надлишок є визначальним фактором серцевих нападів та інсультів.