Існує тісний зв’язок між тим, що ми їмо і здоров’ям наших зубів. Погана їжа може викликати карієс і привести до різних видів серйозних захворювань ясен, які можуть призвести до випадання зубів (має місце при пародонтозі). Ми вирішили зібрати поради для догляду за порожниною рота.

Як доглядати за порожниною рота

Рот схожий на екосистему, яку постійно потрібно тримати в ідеальному балансі без зміни. Щоб домогтися цього, треба підтримувати хорошу гігієну порожнини рота і скрупульозно контролювати вибір страв і напоїв. Недоліки магнію, цинку, заліза, марганцю, селену і вітамінів С і Е можуть викликати гінгівіт і пародонт.

Від яких продуктів краще відмовитися?

Які продукти ми не повинні пропустити, якщо ми хочемо зберегти красу і добробут наших зубів без змін? Насамперед, це молоко і молочна продукція, тому що вони містять багато кальцію. Не варто забувати чистити зуби після їжі, щоб позбутися залишків лактози і цукру, які залишаються на емалі і «годують» бактеріальну флору в порожнині рота. Всі листові овочі, такі як шпинат і салат, стимулюють слину і допомагають очищати порожнину рота. Хрусткі фрукти, наприклад, яблука, а також лісові ягоди, містять антибактеріальні речовини, які зменшують наліт на 80% (без цукру). Селера і морква також добре видаляють зубний наліт, редис, помідори, крес-салат і вишня містять фтор, що зміцнює зубну емаль. Білки є фундаментальним з’єднанням структур, які підтримують рот: біле м’ясо, риба і боби, квасоля зокрема, містять залізо і магній, що дуже корисно для здоров’я наших зубів і ясен. Макаронні вироби і хліб збільшують відкладення нальоту і утворення зубного каменю. Келих червоного вина за обідом також може допомогти зберегти нашу посмішку у формі, тому що він багатий поліфенолами, які здатні запобігти бактерії від прилипання до поверхні зубів.

Читайте також:  Названо корисні продукти, які здатні викликати появу каменів у нирках
Що шкодить зубам?

Всі продукти мають певний рівень кислотності (рН), які можуть послабити тонкий захисний шар, що вкриває зуби. Деякі, однак, дуже небезпечні для здоров’я наших зубів: цитрусові, багаті вітаміном С, який захищає ясна, але вони також містять лимонну кислоту, абразивну для емалі. Це не означає, що ми повинні уникати їх, хоча, як раз навпаки, тому що їх поживні речовини настільки цінні, що вони необхідні для нашого щоденного раціону. Все, що ми повинні зробити, прополоскати рот після вживання цитрусових. Істинною загрозою благополуччя нашого рота є газовані та енергетичні напої, які, в силу їх солодкого змісту, мають руйнівну дію на дентин і пульпи.

Читайте також:  Медики розвінчали головні міфи про шизофренію

Те ж саме стосується оцту і, згідно з останніми дослідженнями, пиво, яке завдає шкоди зубній емалі. Люди, які регулярно споживають ці види напоїв (не рекомендується), повинні використовувати спеціальну зубну пасту, яка може захистити і відновити зовнішній стан зубів.