У сучасному ритмі життя сон є однією з небагатьох речей, якою людина може нехтувати і дарма. Хронічне недосипання призводить не лише до порушення звичного розпорядку дня, а й тягне за собою інші проблеми, які врешті решт відчутно позначаються на здоров’ї – проблеми з серцем, порушення обміну речовин та навіть депресія.

Як досягти здорового сну?

Один з найперших наслідків від недосипання – це накопичення втоми. Вона позначається на продуктивності людини протягом дня та знижує ефективність на роботі в цілому. За даними досліджень Роттердамської школи менеджменту, недосипання може призвести до стресових ситуацій та сварок на роботі, а в глобальному сенсі навіть спричиняє великі збитки для економіки. Ліки проти стресу у кожного свої – хтось відпочиває перед телевізором, хто грає в азартні ігри в Ельслотс, а кому допомагає спорт. Втім в останньому випадку знову ж таки здоровий сон відіграє одну з ключових ролей.

Для того, щоб привчити себе до регулярного здорового та правильного сну необхідний час. Це поступове вибудовування режиму дня, розставлення пріоритетів та відмова від низки звичок, які крадуть дорогоцінний час сну. Зокрема лікарі радять:

  • Не вживати у другій половині дня напої, що містять кофеїн;
  • Лягати уу ліжко приблизно в один і той сами час;
  • Відмовитись від гаджетів у ліжку перед сном;
  • Відмовитись від паління перед сном.

Ці прості поради допоможуть налаштувати організм та позбавити його зайвого стресу.
Прокинутись

Скільки необхідно спати?

Тривалість сну напряму залежить від віку людини. Наприклад, для дорослої людини оптимальним вважається 8-годинний, при цьому лікарі не радять також і пересипати, наголошуючи на тому, що повноцінним є сон у проміжку між 7 та 9 годинами.

Разом з тим існують і поради щодо часу сну – найкраще буде лягати до 22-23:00 годину, адже в цей час максимально знижується гормон стресу, а от гормон сну (мелатонін) навпаки зростає. Згідно зі статистикою, приблизно 75% людей, що лягають спати в цей час, на ранок відчувають себе набагато краще.

На якість сну також впливає те, що людина їсть протягом дня та її образ життя в цілому. Наприклад, не рекомендовано вживати важку їжу за декілька годин до сну, а також робити активні фізичні навантаження. З їжею треба бути особливо пильним – недосипання призводить до підсиленого відчуття голоду.

Дотримання режиму здорового сну дозволить убезпечити себе від цілої низки можливих негативних наслідків. Науково доведено, що недосипання провокує розвиток артеріальної гіпертонії, впливає на тестостерон у чоловіків та й в цілому прискорює старіння.

*На правах реклами