Німецькі вчені пояснили, чому деякі жінки цінують плюшеві іграшки і в дорослому віці.

Плюшеві іграшки чинять на психіку захисну та лікувальну дія, причому не тільки на дитячу. Особливу емоційну прив’язаність до них відчувають пацієнтки з приграничним розладом особистості. Заняття з м’якими іграшками допомагають їм контролювати свої почуття. Особливо це очевидно у ситуації депресивності або комунікативних страхів.

Професор Маркус Кіфер, університетська лікарня Ульма

М’які іграшки мають особливе емоційне значення для маленьких дітей. В теорії спілкування вони вважаються перехідним об’єктом, який виражає ранній зв’язок мати-дитина. Це нагадує дитині про матір і являє собою міст між ним і зовнішнім світом

Однак велике емоційне значення плюшеві іграшки можуть мати і для дорослих. Вчені з університету Ульма (Німеччина) помітили, що психіатричні пацієнти, у яких в кімнаті мається одна або кілька таких іграшок, часто страждають від розладів особистості. За допомогою іграшок ці люди намагаються заспокоїти себе, іграшки допомагають їм краще засипати.

Професор Карлос Шенфельд-Лекуона, університетська лікарня Ульма

Якщо дорослі не можуть розлучитися зі своїми м’якими іграшками, так як вони мають для них особливо важливе емоційне значення, це є ознакою недоліків в обробці емоцій, а також невпевненого стилю спілкування.

Джерело: MedikForum