Здоровий сон заряджає організм енергією на цілий день. Багатьох проблем зі сном можна уникнути, якщо підтримувати правильний розпорядок дня.

Експерти порталу Eat This, Not That! підібрали п’ять рекомендацій, які допоможуть швидко засипати і добре висипатися. Починати слід з планування вечері.

Відмовитися від пізньої вечері

Експерти зі здорового харчування рекомендують залишати як мінімум три години між вечерею і сном. У організму буде достатньо часу, щоб почати засвоювати їжу. Знижується ймовірність печії. Багато людей не можуть заснути після щільного прийому їжі через те, що організму потрібен певний період неспання для її перетравлення.

Читайте також:  Чотири речі, які покращать ваше життя після 50 років

Не лягати спати натщесерце

Низький рівень цукру в крові також не сприяє хорошому сну, визнають фахівці. Якість сну може поліпшити легка закуска, що містить багато вуглеводів і білка – яблуко з арахісовим маслом, рисові пластівці зі знежиреним молоком або ж кілька крекерів з сиром.

Уточнити графік тренувань

Спортивні лікарі не радять активно тренуватися перед сном. Великі фізичні навантаження ввечері допустимі, якщо лягати спати як мінімум через годину після них.

Відмовитися від алкоголю

Деякі вважають, що пара келихів спиртного допоможе краще заснути. Насправді це не так – викликана алкоголем сонливість перешкоджає здоровому сну. Багато людей після випитого на ніч спиртного прокидаються серед ночі і потім довго не можуть заснути.

Читайте також:  3 головні поради, як захистити серце від хвороб - кардіолог

Тримати подалі гаджети

Навіть швидка перевірка повідомлень на смартфоні стимулює роботу мозку. “Це відкладає прихід сну”, – попереджає американський лікар-сомнолог Харніт Уаліа. Гаджети краще на ніч залишати в безшумному режим в протилежному від ліжка кінці кімнати.