Група дослідників з Великобританії прийшла до висновку про те, що зелений чай матчу володіє величезним цілющим потенціалом, що робить його застосування ефективним для цілого ряду терапій. В тому числі, вважають фахівці, він може допомагати в лікуванні самого поширеного виду раку – раку грудей.

«Досить низькі концентрації зеленого чаю сорту матчу здатні зупиняти розвиток злоякісних клітин раку грудей. Компоненти цього чаю пригнічують окислювальний мітохондріальний метаболізм», – заявили, зокрема, автори роботи, вчені Салфордського університету.

Дослідники відзначають, що молекулярний механізм дії даного виду чаю маловивчений і потребує додаткових досліджень. У своїй роботі фахівці використовували технологію метаболічного фенотипування. З її допомогою вони змогли визначити, що чай матчу позбавляє ракові клітини можливості отримувати з організму «паливо» для свого зростання у вигляді поживних речовин, і в результаті стають неактивними, а потім вмирають.

Читайте також:  Медик пояснила небезпеку відмови від шапки

За словами фахівців, витяжки з чаю цілком здатні замінювати хімічних речовин, що застосовуються в імуносупресорах начебто рапаміцину, який використовується онкологами для купірування зростання метастаз деяких ракових клітин.

Джерело: МедікФорум