У безуспішних спробах розпрощатися з самотністю людина часто не помічає повторюваних помилок , які заважають йому зблизитися з іншими людьми.

Побудова відносин з іншими людьми – непросте завдання. Бажаючи налагодити стосунки з протилежною статтю або оточуючими , людина часто не усвідомлює , що через деяких слів , дій і звичок і тому самотній. Люди здійснюють різні помилки , прирікають на самотність. Але серед них є типові . Давайте розглянемо найбільш поширені з них .

Загальні помилки самотніх людей

Часто ці помилки заважають не тільки будувати стосунки з протилежною статтю , а й знаходити спільну мову з оточуючими людьми.

1 . Очікування того , що ви і ваш партнер думаєте однаково. Кожна людина – індивідуальність і у нього є право на власну думку, відмінну від вашої . Спроби сперечатися з цим , нав’язувати свою волю знищують відносини .

2 . Ілюзії . Нерідко люди будують ілюзії стосовно іншої людини. Якщо з’ясується , що намальований образ не відповідає реальності , розчарування неминучі.

3 . Надмірна балакучість і нав’язливість . Надлишок інформації про себе в перший час після знайомства , а також невміння слухати і спроби пошвидше довідатися про партнера якомога більше , швидко набридають партнеру / співрозмовнику .

4 . Погані манери. Манери поведінки людини справляють на інших перше і сильне враження. Якщо , наприклад , ви неохайно одягнені або не соромитеся у висловах , налагодити контакт з людиною буде непросто.

5 . Не вірити в себе , втратити віру в любов. Якщо ви впали духом через минулі невдачі у відносинах , якщо вважаєте , що негідні любові , то такими думками ви дійсно відштовхуєте потенційних партнерів. Адже негативні думки погано відбиваються на зовнішності і поведінці. Наговорюючи на себе , ви навіть можете здатися неадекватним в очах оточуючих людей.

6 . Зануритися в роботу . Це може лише на час врятувати від нерозділеного кохання , але надмірний трудоголізм небезпечний для здоров’я і не залишає часу на те , щоб задуматися про своє особисте життя .

7 . Замінити якість кількістю . Трапляється , що зазнавши фіаско у спробі побудувати серйозні стосунки , людина « пускається у всі тяжкі ». Це буває як з чоловіками , так і з жінками . Пошук партнера замінюється фліртом і метою розбити якомога більше сердець. Але навряд чи людина, ім’я якої ви забуваєте на наступний ранок , зможе стати вашою другою половинкою. А , завоювавши славу вітряної особи або бабія , дуже складно надалі розраховувати на серйозні відносини.

Типові помилки самотніх жінок

1 . Бачити в кожному чоловікові майбутнього чоловіка. За словами психологів , чоловіки підсвідомо визначають жінок , які «полюють» на них з метою одружити на собі , і поспішають ретируватися.

2 . Бачити в чоловіках ворогів. Поки одні жінки через низки невдач на особистому фронті починають незаслужено таврувати себе і вважати приреченими на самотність , інші втрачають віру в існування «хороших» чоловіків. Часто жінок самих тягне до «поганих » хлопців . Але , повірте , більшість представників сильної статі зовсім не лиходії , які шукають привід вас образити. А свого чоловіка можна зустріти де завгодно. Не судіть про всіх чоловіків з минулого досвіду .

3 . Невміння поступатися. Навіть якщо ви праві , дозвольте чоловікові прийняти рішення або залишитися при своїй думці. Для чоловіків важливо відчувати себе розумними .

4 . Намагатися прив’язати до себе коханого. Потрібно зрозуміти , що після того , як ви почали зустрічатися ( отримали пропозицію руки і серця , або одружилися ) , чоловік не став вашою власністю . Йому необхідно мати власний простір і можливість зустрічатися з друзями , присвячувати час хобі. Жінки-власниці часто стають самотніми.

Поширені помилки самотніх чоловіків

1 . Не придивлятися до оточуючих вас дівчат . Не варто вважати , що всі чудові дівчата вже одружилися з іншими. Придивіться до своїх знайомих і колег : серед них може бути та , яка , як і ви , хоче знайти свою пару .

2 . Ідеалізувати жінку. Ідеальних людей , і, зокрема , жінок , не існує. Зводячи кохану в ранг « богинь » , ви змушуєте її докладати неймовірних зусиль , щоб виправдати ваші очікування. Це непосильне навантаження для більшості жінок , тому відносини ускладнюються , і, врешті-решт , ламаються.

3 . Не дозволяти жінці бути слабкою. Більшість жінок хочуть відчувати себе захищеними. Це не означає , що вона повинна бути залежною від чоловіка. Відносини в парі часто псуються через те , що жінка не бачить захисника в своєму чоловіку .

4 . Порівнювати нову подругу з попередньою дівчиною / дружиною. Не можна говорити дівчині про те , що вона робить щось також (або по-іншому) , як ваша колишня кохана чи дружина. Розлучившись з колишніми жінками , ви почали нове життя. Ні до чого присвячувати потенційну другу половинку у ваші минулі невдачі в сімейному житті.

Якщо ви поки самотні , використовуйте цей час для того , щоб розібратися в собі. Адже , на думку психотерапевтів , для побудови гармонійних відносин з оточуючими необхідно налагодити відношення з самим собою.