Дослідження показали, що кількість чаю, яка споживається людиною, може позитивно вплинути на тривалість життя.

Чай привернув увагу всього світу своїм сприятливим впливом на здоров’я, таким як зменшення запалення та допомога у боротьбі з раком. Це також було пов’язано з експресією FOXO3A, який отримав назву «ген довголіття», тому що він помітніший у довгожителів. Запобігаючи пошкодженню клітин, дослідники виявили, що споживання зеленого чаю може знизити ризик смертності до 82% для деяких людей, пише Express.

FOXO3 відіграє ключову роль у контролі білків скелетних м’язів і є важливим регулятором синтезу та деградації білків у м’язах.

Читайте також:  Напівфабрикати можуть призвести до розвитку хронічних захворювань

Вважається, що він сильно впливає на старіння та вікові фенотипи, оскільки регулює реакцію на стрес, яка, у свою чергу, впливає на тривалість життя.

Було показано значний зв’язок між довголіттям та кількома варіаціями гена FOXO3.

Це спостереження підтверджується кількома дослідженнями, що вивчають зв’язок між споживанням зеленого чаю та смертністю від усіх причин серед людей похилого віку.

Загалом ці великі когортні дослідження та метааналізи дали різні результати.

Однак вони мають одну спільну рису: всі вони виявили значне зниження смертності від усіх причин серед тих, хто регулярно вживає зелений чай.

Ті, хто споживав найбільшу кількість зеленого чаю, знижували ризик серцево-судинних захворювань на цілих 82 відсотки. Ті, хто випивав щонайменше п’ять чашок зеленого чаю на день, мали на 76 відсотків менше шансів померти порівняно з тими, хто цього не робив.

Читайте також:  Лікар рекомендує 7 кращих продуктів для сніданку, щоб зменшити біль при артриті