Зелений чай, що вживається не менше трьох разів на тиждень, здатний продовжувати людям життя. Широкомасштабне дослідження китайських вчених показало: його пиття може подарувати додаткові 15 місяців.

В рамках проекту дослідниками були проаналізовані дані понад 100 000 осіб, за якими спостерігали протягом 7 років. До початку спостережень не мали будь-яких захворювань.

Було встановлено: люди, які регулярно п’ють зелений чай, демонстрували значно знижений ризик розвитку серцевих захворювань – ймовірність померти від серцевого нападу (а також інсульту) для них скорочувалася на 20 відсотків.

«У літніх людей, які п’ють зелений чай, властиві віку проблеми з серцем виникали на півтора роки пізніше, ніж у тих, хто не пив», – розповіли наукові фахівці.

Говорячи про здатність напою продовжувати життя, вони констатували: даний ефект обумовлений інгредієнтами в листі зеленого чаю. Серед цих цінних речовин – поліфеноли, флавоноли, теафлавіни, катехіни. Вони мають протизапальну дію, діють в організмі як антиоксиданти.

За словами вчених, хоча інші види чаїв також містять поліфеноли, вони не завжди забезпечують їх повноцінне надходження в організм. Наприклад, в чорному чаї з’єднання швидко зброджуються, і, таким чином, втрачають більшість своїх корисних ефектів.