Проблема нестачі заліза в тому, що її важко ідентифікувати, якщо не виконувати спеціального аналізу крові. Але дефіцит важливого мінералу викликає деякі зміни в роботі організму (на жаль, неприємні). Не залишайте їх без уваги!

Нестача заліза може мати різну ступінь тяжкості. За словами професора медицини в університеті охорони здоров’я і науки Орегона Томаса Делогері, легкий дефіцит в організмі може трансформуватися в значний, що провокує появу залізодефіцитної анемії – даний процес здатний займати роки.

Анемія означає зниження рівня гемоглобіну в крові, разом з ним – зменшення кисню, що доставляється нею органам. Для серця, мозку нестача кисню чревата дуже небезпечними порушеннями. Також це знижує імунітет, збільшує схильність до інфекцій. Дефіцит заліза може стати одним з факторів, що впливають на зараження коронавірусом.

Неприємні зміни здоров’я можуть говорити про виниклу проблему.

Втома. Це один з найпоширеніших маркерів нестачі заліза, який проявляється навіть при незначному падінні його запасів в організмі. Але також найбільш часто ігнорується, адже почуття втоми викликають різні обставини повсякденного життя.

Непереносимість низьких температур. Підвищена мерзлякуватість пояснюється змінами у виробництві гормонів щитовидної залози, що беруть участь в регуляції температури тіла. Для нормальної роботи щитовидки важливо отримувати достатньо цього мінералу.

Посилення дратівливості або занепокоєння. Неприємні зміни психо-емоційного стану виникають внаслідок порушення функція головного мозку, викликаної поганим постачанням його клітин киснем, зменшенням активності ферментів тканинного дихання. Кілька досліджень виявили, що прийом заліза позбавляє багатьох симптомів депресії.

Погіршення стану волосся, шкіри, слизових. Густота шевелюри, її зростання у великій мірі залежать від здорового кровопостачання, яке стає неможливим через брак заліза. Волосся стає ламким, стоншуються, рідшають.

Інша характерна ознака – шкірні екземи, потріскані губи, кутовий хейліт (заїди).

Синдром неспокійних ніг. Науці ще невідомо, що саме викликає неконтрольовану потребу ворушити ногами, відчуваючи в них незрозумілий свербіж, поколювання і інші неприємні відчуття. Однак точно встановлено: одна з проблем, що викликає ці симптоми, – нестача дефіцит заліза.

Джерело: МедікФорум