Вчені встановили, що час смерті людини визначає її біологічний годинник. Крім того, генетична схильність людини до раннього або пізнього пробудження впливає на її мозок і звички.
 

Засновник освітнього стартапу AsapScience Мітчел Моффіт простежив взаємозв’язок між звичним для людини часом відходу до сну і часом його смерті. Ще в 2012 році вчені довели, що відразу після народження дитини її внутрішній годинник збитий, а налаштовує його потрібним чином генетика. Відповідає за циркадні ритми людини ген PER1, який ще в утробі матері задає найбільш продуктивний для нього годинник.
 
Моффіт пішов далі, і довів, що PER1 визначає і час смерті людини. Причому встановив приблизні години, коли це має статися. На думку експерта, «жайворонки» частіше розлучаються з життям близько 11 години ранку, а «сови» – до 6 вечора.
 
«Жайворонки» з ранку активні і позитивні, а також менш схильні до депресії і залежностям від алкоголю, нікотину та їжі. «Сови» навпроти – малопродуктивні через свою звичку довго поспати (втрачаючи першу половину дня) і сильніше реагують на неприємності. Але, в силу своєї особливої структури мозку через біологічний годинник, вони більш авантюрні і бувають успішнішими за «жайворонків» у фінансовому плані, так як демонструють високий рівень навченості та креативності.

Читайте також:  Вчені знайшли зв'язок між жиром на животі, артеріальним тиском та реакцією на їжу

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПЕРЕТВОРИТИСЯ З СОВИ В ЖАЙВОРОНКА

7 ПРИЧИН НА КОРИСТЬ ТОГО, ЩОБ СТАТИ “СОВОЮ”

МЕДИКИ З’ЯСУВАЛИ, КОЛИ ЛЮДИ ЧАСТІШЕ БРЕШУТЬ