Дитячий садок , школа , інститут , робота – більшість з нас хочемо ми того чи ні змушені прокидатися рано вранці .

Одним людям ранкові підйоми даються без проблем – таких щасливчиків називають « жайворонками » , іншим – « совам » , пощастило менше – щоранку для них – це катування . Можна як завгодно довго сперечатися на тему біологічних ритмів , звалювати все на гени або просто тихо або в голос страждати – факт залишається фактом: вставати рано все одно потрібно .

Тому чи не краще прийняти дану ситуацію і спробувати змінити своє ставлення до сну , так би мовити , перекваліфікуватися з сови в жайворонка ? А рефлексії залишимо невдахам , адже світ , подобається нам це чи ні , живе за законами жайворонків . Отже, дорогі сови , що ми можемо зробити , щоб виробити корисну звичку рано і безболісно прокидатися вранці ?

Міфи про творчих людей

Частенько доводиться чути твердження: більшість творчих та обдарованих людей – сови. Не будемо сперечатися , можливо , так воно і є. Але давайте подивимося на всі боки ( фігурально , звісно ) . Та людина, яка чогось домагається , зазвичай дуже багато працює і вже точно не спить днями безперервно . Тому давайте уточнимо : на кого ми орієнтуємося в принципі : на творчих людей (серед них багато алкоголіків , наркоманів , невизнаних геніїв ) або на успішних творчих людей , які не просто володіють талантом , а й отримали визнання , так як дуже багато працюють ? Але якщо спати півдня , то коли ж робити свої великі справи ? Адже , як кажуть , “Хто рано встає , тому Бог дає ».

Дотримуйтеся розпорядку

Ви , звичайно, можете розписати день по хвилинах , якщо вам це принесе задоволення , і строго дотримуватися свого таймінгу . Але не всі кайфують від такого « армійського » підходу до життя. Цілком достатньо розбити добу на чотири періоди (ранок , день , вечір , ніч) і чітко розуміти , чим ви будете займатися в кожному з них. Наприклад: ранок – школа , робота чи інститут , частину дня , а можливо і до вечора – знову там же , вечір – сім’я, дозвілля , а вночі ви спите. Бажано , щоб ви відправлялися в обійми Морфея з відчуттям , що день вдався насиченим і повноцінним.

Плануйте майбутній день напередодні ввечері

Розбивши добу на періоди , конкретизуйте , чим саме ви будете займатися. Важливі справи, що вимагають концентрації та уваги , плануйте здійснювати в першій половині дня , а зустрічі з друзями , похід в кіно , романтичне побачення , звичайно , краще перенести на другу половину дня , ближче до вечора. Дуже добре , якщо вже до 5-6 години вечора ви буде чітко розуміти, чим станете займатися завтра і всі свої справи розставите в правильні періоди . Важливо навчитися самого себе організувати і дотримуватися цієї дисципліни , оскільки саме сови частенько грішать її відсутністю . Саме вони чемпіони з запізнень , проваленим або просто не доведеним до кінця проектам . Адже багато з них і справді дуже талановиті люди , які можуть домогтися багато чого .

Нічого підбадьорливого ввечері

Міцний чорний чай і кава – недоречні вже в другій половині дня , алкоголь після сьомої вечора теж може зіпсувати вам ранок. Навіщо вам похмілля , яке зіпсує вам день і ви будете страждати в очікуванні того вечірньої години , коли , нарешті , зможете відправитися в ліжко ? Крім допінгу , непогано «підбадьорити » можуть пізні гості , які-небудь блокбастери або фільми жахів , активні розваги , неприємні розмови . Наприклад , не варто планувати кататися на американських гірках в восьмій годині вечора в понеділок або у вівторок , краще перенести такий захід на денний час суботи . Ваше завдання виключити всі ті фактори , які можуть вас вивести з рівноваги і порушити нормальний відхід до сну . І не починайте ніяких важливих справ ввечері , пам’ятайте , «Що ранок вечора мудріший» !

Підготовка до сну – це ритуал

Вважається , що найкорисніший сон – це сон до півночі. Тобто , щоб виспатися і прокинутися відпочившим , намагайтеся лягати спати не пізніше 22.00. А готуватися починайте приблизно з восьми або з дев’яти годин ( зауважимо , що жінкам зазвичай потрібно більше часу ) . Прийміть теплу розслаблюючу ванну (можна додати туди відвар м’яти) або 3-4 краплі ефірного масла ; послухайте спокійну музику ( наприклад , звуки природи) ; відключіть , якщо є така можливість , телефон. Часто кажуть , що читати у ліжку шкідливо. Але тут важко погодитися. Можливо ви помічали , що саме книга допомагає нам заснути ввечері : літери починають плисти перед очима , очі самі собою закриваються , думки спливають . Все пора спати.

Скільки спати

Вчені стверджують , що чоловікам для того , щоб повноцінно виспатися потрібно 7-8 годин , жінкам 8-9. Але , це звичайно , умовні цифри . Можливо , що ви жінка , чий приклад суперечить усередненої статистики – вам потрібно всього 6 годин або чоловік, якому в період весняного авітамінозу потрібні всі 10 годин сну . Загалом, орієнтуйтеся на свої поточні потреби , але не перестарайтеся – 12 годин сну нікому не бувають корисні. А час , коли вам пора вирушати в ліжко , розраховуйте виходячи з часу підйому. Більшості людей , щоб потрапити на роботу до 8.00 або 9.00 потрібно встати в 6.00-7.00 . Отже, вам потрібно 8 годин сну , а встати потрібно в 6.00. Значить , лягати спати вам потрібно в 22.00. Ідеально ! Головне , прагніть дотримуватися цього розпорядку . Навіть у вихідні дні.