Більшість дорослих людей з’їдають майже 9 грамів солі на день, тоді як доза, що рекомендується, – менше 6 грамів.

Вчені, які представляють Единбурзький університет, констатують, що зловживання сіллю може підвищувати рівень стресу в організмі.

Ця властивість солі була виявлена ​​ними у випробуваннях на мишах, у яких її надлишок у кормі підвищував вміст стресового гормону в крові на 75%. Про це розповів журнал Cardiovascular Research.

Дослідники виявили, що в умовах надмірно солоного раціону концентрація гормону стресу у тварин фіксувалася збільшеною у стані спокою. Коли миші відчували справжній стрес, рівень цього гормону вдвічі перевищував аналогічний показник у тварин, які харчувалися нормально, пише ScienceDaily.

“Рекомендоване споживання солі для дорослих становить менше шести грамів на день, але більшість людей регулярно споживають близько дев’яти грамів”, – пише Cardiovascular Research.

Хронічно високий рівень стресових гормонів у людському організмі лікарі пов’язують з його схильністю до запалення, гормональних порушень, гіпертонії, деменції. Вчені припускають, що зловживання сіллю може сприяти появі поведінкових проблем, включаючи тривожність, агресію.

В експерименті з мишами вони встановили, що надлишок солі стимулював роботу генів, відповідальних за включення білків у головному мозку, які контролюють реакцію на стрес.