Точковий масаж при головному болі дозволить вам всього за кілька хвилин істотно полегшити свій стан.

Акупресура – це натиснення долонею або пальцем на активні точки на тілі, за допомогою якого можна досягти різних терапевтичних ефектів. Ця техніка з успіхом застосовується протягом тисячоліть, і, незважаючи на сучасні досягнення медицини, акупресура (і акупунктура) все ще залишаються популярними, особливо в країнах Азії, де вона застосовується з незапам’ятних часів.

Для зняття головного болю (у тому числі і при мігренозних болях) можна використовувати кілька точок на голові і кінцівках. Якщо ви маєте час, то найкраще скористатися відразу всіма активними точками по черзі. Якщо ж такої можливості немає, то масування навіть 2-5 точок дадуть вам відчутне полегшення.

Природно, таблетки від головного болю, як правило, набагато ефективніші від точкового масажу, однак у ліків є чимало недоліків. Їх може просто не виявитися в потрібний момент, крім того, від частого їх застосування розвиваються побічні реакції, чого не скажеш про точковий масаж.

Що таке цунь?

Для знаходження точного розташування тих чи інших активних точок на тілі людини в Стародавньому Китаї використовували міру довжини цунь. У кожної людини цунь має свою довжину. Для того щоб визначити, який у вас цунь, потрібно зігнути середній палець гаком. Один цунь – це відстань однієї фаланги пальця.

Активні точки для масування

Існує безліч різних активних точок, впливаючи на які можна досягти ефекту знеболювання. Ми розглянемо 13 найосновніших:

 • Сюань чи. Ця точка розташовується на перетині горизонталі від верхнього краю вух і проділу (вертикалі), зрушуючи на 1,5 сантиметра від верхівки до потилиці.
 • Фен чи – симетричні точки, розташовані в центрі западини на потилиці.
 • Тай ян – симетричні точки, які знаходяться в скронях ближче до волосяного покриву.
 • І фен – точка, розташована під нижньою щелепою.
 • Хе гу – розташовується на долоні між п’ястно кістками вказівного і великого пальців.
 • Юй яо – симетричні точки, розташовані на верхніх куточках брів.
 • Кунь Лунь – точки, розташовані на стопі, в центрі поглиблення щиколотки. Масування цих точок дозволить зняти больові відчуття в голові і шиї.
 • Цин Мін – точки, розташовані в 2-3 мм від внутрішнього куточка ока.
 • Чжи інь – точка на мізинці ступні, що знаходиться в 3 мм від нігтя.
 • Ле Цюе – точка, що знаходиться на відстані у півтора цуня від середньої лінії складки зап’ястя.
 • Цзу сань чи. Для знаходження цієї точки потрібно відступити на 3 цуня вниз від підколінної ямки і на 1 цунь до зовнішньої сторони гомілки.
 • Цзі мень – точки, розташовані під виступаючими кінцями нижніх ребер.
 • Шень шу – розташовуються між 2 і 3 хребцем попереку, зрушуючи на 1,5 цуня убік.
Як робити масаж

Стимуляція вищевказаних точок призводить до активізації механізмів, що сприяють зняттю болів не тільки в голові, але і шиї. Дана методика дозволяє повністю позбавитися від больового синдрому, викликаного перевтомою або стресами. У випадках, коли головний біль або мігрень виникає у відповідь на різні порушення в роботі внутрішніх органів, то точковий масаж матиме тимчасовий ефект. Для усунення головних болів в даному випадку необхідно вирішення основної проблеми.

При проведенні акупресури в області голови, шиї та кінцівок ваші рухи не повинні бути різкими. Починати завжди краще з погладжування, після чого можна переходити до масування і надавлювання. При симетрично розташованих точках масаж слід проводити одночасно. Якщо точки розташовуються у важкодоступних частинах тіла, то краще попросити про послугу близьких.

Точковий масаж найкраще проводити сидячи на стільці з твердою спинкою. Під час масажу потрібно закрити очі і постаратися максимально розслабитися.

Масування однієї (або пари симетричних) точки триває від 3 до 5 хвилин. Відповідно, для масажу 2-5 точок у вас має піти не більше 10-25 хвилин.

Точковий масаж найкраще проводити при повній тиші без яскравого освітлення (найкраще напівтемрява або темрява).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХРОНІЧНИЙ ГОЛОВНИЙ БІЛЬ

ГОЛОВНИЙ І ЛИЦЬОВИЙ БІЛЬ

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ М’ЯЗОВОГО НАПРУЖЕННЯ