Проведене в Німеччині дослідження показало, що алкоголь може захищати від розвитку деяких захворювань – зокрема, аутоімунних. Вчені встановили, що він відключає функцію викликають ці хвороби клітин.

Наукові фахівці Ерлангенського університету (FAU) зробили висновок, що в помірних кількостях алкоголь здатний надавати позитивний вплив на організм. Їх прес-реліз під назвою “Рислінг для імунної системи” інформує, що він здатний захищати від аутоімунних захворювань, пригнічуючи надмірні імунні реакції, що ведуть до розвитку.

Особливість цих хвороб в тому, що антитіла діють проти власних клітин організму – іноді до тих пір, поки тканини і органи не будуть повністю зруйновані. Німецькі дослідники виявили, що алкоголь має специфічний вплив на фолікулярні Т-хелпери – імунні клітини в лімфатичних вузлах і в запальних тканинах, які викликають типові для захворювання аутоімунні реакції.

“Очевидно, фолікулярні т-хелперні клітини чутливі до ацетату, продукту розпаду алкоголю. Його вплив інгібує їх функцію, з якою пов’язаний розвиток аутоімунних порушень, наприклад, розсіяного склерозу, ревматоїдного артриту”, – констатують вчені.

Їх робота стала частиною великого проекту Німецького центру імунотерапії (DZI) при університетській лікарні FAU (про нього докладно пише журнал Nature). У ньому також представлені свідчення того, що алкоголь може надавати благотворний вплив на функціонально обмежену імунну систему. Ось одне з них: спостереження за пацієнтами, які споживали деяку кількість алкоголю або повністю утримуються після пересадки печінки показали, що в першому випадку ризик відторгнення використаного органу був значно нижче.

У той же час фахівці відзначають: незважаючи на виявлену захисну властивість спиртного, існує так само факт того, що прийом алкоголю має свої негативні наслідки. Додатково вони підкреслюють важливість дотримання помірності. За словами професора Георга Шетта, добовий максимум – це восьма частина літра вина або чверть літра пива.