Журнал Current Biology опублікував дані дослідження американських учених з Університету штату Вашингтон, що свідчать про більш значний негативний вплив пластику на організм. Зокрема, дослідники уклали, що хімічні речовини зі складу пластикових пляшок, які раніше вважалися безпечними, насправді шкодять здатності до розмноження, причому відразу в декількох поколіннях.

Сьогодні добре відомо, наскільки небезпечний для організму бісфенол А. Коли він активно використовувався у виробництві пластикових виробів, але після досліджень про його небезпеку бісфенол А почали забороняти використовувати, наприклад, при виготовленні пластикових пляшок. У багатьох випадках цей хімікат замінювався бісфенолом S, що вважається безпечним.

Дослідники з Університету штату Вашингтон вивчали мишей і в результаті змогли переконатися в тому, що вироби з пластику навряд чи можуть вважатися безпечними в принципі. Зокрема, виявилося, що навіть пластик нового покоління, що не містить використовуваних раніше шкідливих хімічних речовин, провокує розвиток аномалій сперми і яйцеклітин, а також безпліддя.

«З бісфенолом А чи без, пластмасові вироби, які призводять до ознак порушень, не можуть вважатися безпечними», – констатували дослідники.

Вони стверджують, що навіть будучи повністю очищеним від усіх домішки бісфенолу, пластик все одно виявляє здатність впливати на репродуктивне здоров’я, і його вплив збережеться як мінімум на три покоління. На думку вчених, цей вплив забезпечується вмістом у виробах з пластику інших хімічних субстанцій, найчастіше нових і невідомих контролюючим органам.