Вживання натуральних фруктів і овочів, а також соків з них призводить до того, що у віці 73 років людський мозок зберігає когнітивні функції, властиві молодому віку. Такий висновок був зроблений вченими з Американської академії неврології, про дослідження яких повідомив Medical Express.

«Щоденне вживання фруктів, овочів і соків, багатих величезною кількістю вітамінів, дозволяє крім нормалізації роботи організму зберегти в старості молодий мозок з хорошими когнітивними здібностями», – заявили неврологи.

Дослідники переконані, що мозок зберігає свою здатність працювати без серйозних збоїв до похилих років, якщо організм отримує велику кількість антиоксидантів і вітамінів. На користь такої впевненості говорять дані 20-річних досліджень. Аналіз самопочуття 27 тисяч чоловіків показав, що 55% учасників, які вживають багато натуральних продуктів, зберігали незміненою свою здатність виконувати складну розумову роботу.

За словами фахівців, фрукти, овочі і соки сприяють тому, що «у віці 73 років людський мозок зберігає «юнацькі» когнітивні функції». Серед овочів і фруктів, що зберігають мозок молодим, найбільш корисними, на думку вчених, є апельсини, листя салату, помідори, огірки, яблука, а також ягоди різних видів.

Джерело: МедікФорум