Ураження печінки негативно впливають на всю імунну систему організму, але американські вчені встановили: від хвороб печінка ефективно захищає регулярне вживання морської риби.

Дослідники з Каліфорнійського університету прийшли до висновку про те, що морські види риб дієво захищає печінку від розвитку різних захворювань. При регулярному включення в раціон морської риби відбувається, як висловилися самі вчені, «блокування печінки від проникнення хвороботворних мікробів».

Фахівці проаналізували дані спостережень за людьми, які їли рибу і риб’ячий жир, – з’ясувалося, що у них у всіх було відзначено зниження ймовірності ожиріння печінки і появи цукрового діабету.

За словами авторів дослідження, морська риба містить у своєму складі речовини, які знижують рівень холестерину в крові і мінімізують ризик, пов’язаний з розвитком атеросклерозу. Зокрема, в ній присутні легкі для засвоєння білки і цінні амінокислоти. Регулярно вживання морської риби дозволяє поліпшити показники артеріального тиску, захищає від гіпертонії, а також нормалізує процес вироблення інсуліну, тим самим благотворно впливаючи на загальний рівень цукру в крові.

Читайте також:  Лікар пояснив, як безпечно відновитись після хвороби

Нагадаємо, що серед доступних видів морської риби експерти виділяють оселедець, камбалу, мойву, дораду, пікшу. При цьому вони вважають корисними і рибні консерви – сардини, скумбрія, сайру.

Джерело: MedikForum