Щоб прожити довго, необов’язково відмовлятися від кави і алкоголю.

Вчені стверджують: можливість дожити до 100 років, зберігши розумову і фізичну активність — це не везіння, а дотримання певних правил.
Група дослідників з Північно-Західного університету (США) та Американської асоціації розвитку науки (Техас) проаналізували спосіб життя групи людей у віці від 80 до 100 років і прийшли до висновку, що є як мінімум 5 звичок, які дозволять продовжити активне життя.

Багато хто з учасників програми були завзятими курцями, не відмовляли собі в чашці кави і навіть келиху вина, принципів здорового харчування також дотримувалися далеко не всі довгожителі. Однак для всіх учасників дослідження був характерний оптимістичний погляд на світ. «Саме позитивний погляд на світ — найкращий захист від старості», — сказала провідна авторка дослідження професор Емілі Рогальські.

Іншими важливими факторами, що позитивно впливають на тривалість життя і активність, вчені назвали заняття улюбленою справою, активне спілкування і помірне розумове навантаження: всі довгожителі багато часу присвячували хобі, а також часто зустрічалися з друзями.

Ще одна особливість: практично всі довгожителі мали невелику надмірну вагу.

“Ми поки не знаємо, як це пояснити, але низький ІМТ після 80 років негативно впливає на тривалість життя”, — зазначила Рогальські.

Втім, автори дослідження закликають не переймати дурні звички у довгожителів, а віддавати перевагу здоровому способу життя. І не забувати про оптимізм.