З віком ризик розвитку деменції збільшується. Щоб зберегти здоров’я мозку максимально довго, лікарі радять дотримуватися правильного харчування і способу життя в цілому. Недавнє дослідження показало, що захистити мозок від хронічного захворювання допоможе вживання риб’ячого жиру.

У науковій роботі, опублікованій в журналі Clinical Nutrition, вивчалася інформація про харчування більше 215000 літніх людей без деменції протягом приблизно восьми років. За час дослідження у 2054 учасників було діагностовано набуте недоумство.

В результаті вчені виявили, що у тих добровольців, які приймали добавки риб’ячого жиру, ризик будь-якого типу деменції, включаючи хворобу Альцгеймера, судинну деменцію і лобно-скроневу деменцію, був знижений.

“Споживання добавок з риб’ячим жиром було пов’язано з більш низьким ризиком розвитку деменції з усіх причин серед літніх людей у віці 60-73 років. Наші результати надають нові докази зв’язку вживання добавок з риб’ячим жиром з профілактикою деменції”, – заявили вчені.

Відомо, що входять до складу риб’ячого жиру кислоти омега-3 позитивно впливають на багато параметрів здоров’я. Зокрема, було доведено, що вони знижують запалення, зміцнюють серцево-судинну систему і навіть знижують ризик розвитку деяких видів раку. Американська асоціація серця рекомендує вживати дві порції жирної риби на тиждень, щоб отримати потрібну кількість омега-3.