Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (США) змогли розкрити під час свого дослідження принцип дії ферменту теломерази, який захищає хромосоми від процесу укорочення теломер. Відкриття американських дослідників дозволяє розраховувати на розробку методів лікування раку і збільшення тривалості життя.

Теломери – це фактично кінці хромосом, що представляють собою відрізки, що мають тенденцію скорочуватися в моменти реплікації ДНК-полімерази. Подібне скорочення означає наближення смерті. Коли теломери стають надто короткими, клітини вмирають, ставши для цього достатньо старими.

Фермент теломераза, в свою чергу, відновлює теломери, – але при цьому володіє особливим і згубним для організму властивість: її підвищена активність призводить до раку, причому не піддається ліків. Автори дослідження змогли визначити структуру теломерази, пов’язаної з тіломірного ДНК, використавши для свого пошуку технологію кріоелектронної мікроскопії.

За словами дослідників, знання особливостей структури ферменту допоможе вирішити проблему підвищеної активності теломерази і тим самим перешкодити розвитку ракових пухлин. Як повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress, біологи з’ясували, що існує область, яка грає важливу вирішальну роль у додаванні невеликих фрагментів ДНК на кінцях хромосом, а також змогли визначити, що впливом на неї можна контролювати активність ферменту, не допускаючи її надмірності.

Джерело: МедікФорум