Чи знаєте ви, скільки пилу збереться, якщо не прибирати в кімнаті цілий рік? Близько 6 кг, стверджують вчені. Вони ж обіцяють врятувати домогосподарок майбутнього від цієї проблеми. Наприклад, розробили літаючих роботів-пилососів, які можуть «пурхати» весь день по квартирі і знищувати шкідливі частинки: відмерлий епідерміс шкіри, мікроскопічні фрагменти вуличного піску і грунту, пилку рослин, ворсу з оббивки меблів і килимів, м’яких іграшок, одягу і постільної білизни . До речі, дві третини пилу в світі – природного походження.

Уявіть собі, в наші квартири долітає навіть вулканічний пил і «привіт» з Сахари. А ще «порошать» в атмосферу Землі комети і метеорити! І поки диво-техніка, яка здатна протистояти цьому всьому, не прийшла в наш будинок, варто «розглянути ворога в обличчя». Так чому ж так небезпечний пил, якщо не прибирати його регулярно з підлоги, меблів і стін?

Лусочки шкіри і пилові кліщі викликають алергію

Побутовий пил – найбільш сильний алерген в будинку. Але не сама його присутність викликає алергію, а екскременти пилових кліщів, які живуть в ньому. Регулярна сенсибілізація може привести до розвитку контактного дерматиту, полінозу, алергічного кон’юнктивіту, харчової алергії. У дітей зі спадковою атопією пил може призвести до розвитку астми. Тварини в домі підсилюють проблему: лусочки шкіри собак і кішок – НЕ шерсть – є найсильнішим алергеном, що міститься в домашнього пилу.

Читайте також:  Що означають результати аналізу крові на білірубін?
Спори обертаються грибковими захворюваннями

У пилу також прекрасно себе почувають спори грибків: вони можуть роками зберігати життєздатність у висушеному стані. Якщо хтось із родичів колись страждав від грибка стопи або нігтів, цілком ймовірно, що десь в далекому куточку будинку причаїлися спори.

Звичайно, просто так грибок стопи не виникає: для цього як мінімум повинен бути знижений імунітет. Але в періоди стресу або відновлення після важкої хвороби наша шкіра дуже вразлива. Грибок на шкірі у дитини, яка тільки почала повзати або ходити, розвинеться з більшою ймовірністю, ніж у дорослого.

Вагінальний кандидоз у маленьких дівчаток, часто буває через попадання пилу з підлоги на ліжко. А якщо дитина гуляє по дому голяка, ризик тим більше зростає.

Читайте також:  Догляд за ламким і стоншеним волоссям
Бруд з вулиці може містити яйця гельмінтів

У пилу також довго можуть зберігатися і яйця гельмінтів. Звідки вони у вашому домі? Вони можуть «приїхати» на вашому взутті з вулиці, з під’їзду. Якщо у вас немає звички, приходячи додому, відразу протирати взуття вологою ганчіркою, а передпокій не прибирається щодня, – ймовірність того, що в домашньому пилу є яйця глистів велика. Вона ще підвищується, якщо у вас або у ваших сусідів живе собака, кіт, які регулярно гуляють на вулиці.

Частинки ворсу на обличчі призводять до прищів

Від пилу залежить і те, як багато у вас прищів на обличчі, якщо шкіра проблемна. Частинки пилу осідають на обличчі і з’єднуються з шкірним салом, в результаті чого шкіра забруднюється сильніше. Крім того, попадання ворси і пилу на обличчя може дратувати, і ви просто частіше чіпаєте обличчя руками, чухаючи ніс або лоб. А в підсумку заносите інфекції в пори.

Читайте також:  Прийом веде кваліфікований ортопед-травматолог – не зволікайте!
Збудники інфекцій загрожують кишковими захворюваннями

Збудники деяких кишкових інфекцій, наприклад, сальмонели, іерсенії, лямблії, можуть зберігатися в домашньому пилу дуже довго. Найбільшу небезпеку ці бактерії і найпростіші представляють для дітей: малюки тягнуть до рота іграшки, можуть з’їсти впавшу їжу, часто проводять час на підлозі, вивчають найвіддаленіші кутки будинку. Якщо в квартирі хворий кишковими захворюваннями, крім дотримання всіх запобіжних заходів, потрібно мити підлогу з розчином хлору раз в два дні. Це убезпечить вас не тільки на найближчий час, а й на майбутнє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗРОБИТИ КВАРТИРУ ЕКОЛОГІЧНОЮ

ОФІСНА АЛЕРГІЯ – ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ТА СПОСОБИ ЗАХИСТУ

СТРАШНІ ФАКТИ ПРО КОНДИЦІОНЕРИ