Вченими з США знайдений один з найпростіших ефективних способів уникнути цирозу печінки, який часто стає передвісником її раку. Вони встановили, що ризик патології істотно знижується завдяки вживанню кави.

Дослідники Школи громадської охорони здоров’я імені Джона Хопкінса проаналізували дані 14 208 осіб віком від 45 до 64 років, зібрані за двадцятирічний період часу. Всі ці випробовувані мали проблеми з печінкою.

Вивчивши особливості їх способу життя, наукові фахівці виявили: любителі кави мають більше шансів уникнути розвитку цирозу печінки. В середньому люди, котрі регулярно вживають каву, знижують ризик захворіти їм на 21%.

Найвищим ступенем захисту від цирозу володіли справжні фанати ароматного напою.

“Вживання двох чашок кави в день скорочувало їх ймовірність розвитку даного захворювання на 44%, трьох чашок – на 57%, чотирьох – на 65%”, – назвали вчені простий і дуже ефективний спосіб уникнути небезпечного порушення.

Цирозом називається патологія печінки, яка характеризується незворотними змінами органу: його клітини гинуть, замінюючись сполучною тканиною. У 30-40% випадків цироз печінки протікає повністю безсимптомно і діагностується випадково.