Довголіття, заявляють лікарі, залежить від способу життя. Правильне харчування, спорт і відмова від куріння і алкоголю – все це допоможе забезпечити довге і здорове життя. Вчені додали до цього списку нове заняття.

Щоб вести здоровий спосіб життя, досить підспівувати улюбленим пісням. Спільне дослідження Гарвардського і Єльського університетів показало, що у деяких людей спів покращує психічне здоров’я і здоров’я серця, що може збільшити тривалість життя, вважають фахівці.

Спів здатний знизити кров’яний тиск, позитивно впливає на здоров’я мозку, може зменшити ризик деменції і усунути симптоми депресії, пише Express.

Крім того, кілька досліджень прийшли до висновку, що співаки і музиканти зазвичай мають більш високий IQ. Спів, за словами медиків, покращує загальну функцію мозку людини і допомагає ясніше мислити.

Читайте також:  Чотири трави та спеції, які зменшать кількість жиру на животі

Подібні заняття музикою корисні для кровообігу: в мозок надходить більше кисню.

На думку лікарів, спів допомагає людям з деменцією і хворобою Альцгеймера зберегти пам’ять. Коли людина співає, виділяються ендорфіни, “гормони радості”, які покращують самопочуття і змушують людину відчувати себе бадьоріше і щасливіше.