Існують певні харчові звички, які люди вважають «здоровими», але насправді вони лише шкодять організму. Намагайтеся позбутися подібних звичок.

Якщо ви помітили у себе хоча б одну з наведених нижче звичок, то це привід звернутися до фахівця, пише Eat This, Not That!.

Має намір пропуски прийомів їжі. Ця звичка або заміна їжі некалорійними напоями – тривожний сигнал. Це може говорити про те, що у вас – розлад харчової поведінки.

Постійний підрахунок калорій. Робити це правильно може бути складно без консультації з дієтологом. До того ж якщо ви вважаєте кількість калорій навіть у низькокалорійних продуктах (гірчиця, спеції, гострий соус), то це може свідчити про розлад, пов’язаний з прийомом їжі.

Одержимість якістю їжі. Такий тип розладу харчової поведінки називається орторексією. У цьому випадку людина відчуває стрес та занепокоєння, пов’язані з вибором продуктів харчування. Це може вплинути і на його психічне здоров’я.

Вживання лише певних безпечних продуктів. Про страх перед прийомом їжі часто повідомляють люди із синдромом подразненого кишечника. Оскільки цей синдром не лікується, у людей, які на нього страждають, нерідко розвиваються розлади харчової поведінки. Через це вони можуть недоїдати, пропускати їжу, дотримуватися лише окремих «безпечних» продуктів.

Почуття провини пов’язане з їжею. Випробовувати ви можете відразу після прийому їжі.

Відмова від цілих груп продуктів. Через це ви відчуватимете себе обмеженим і з більшою ймовірністю почнете переїдати пізніше. А на розлад харчової поведінки вказує відмова від окремих груп продуктів через страх набрати вагу або через те, що це погано позначиться на здоров’ї.