Існує «сильний зв’язок» між людьми похилого віку, у яких є проблеми із зором, і тими, у кого зрештою розвиваються когнітивні порушення або деменція.

Результати останнього дослідження доповнюють зростаючу кількість доказів того, що погіршення зору є фактором ризику деменції. Діагностика та лікування захворювань очей можуть бути корисними. Як поліпшення якості життя людини, так потенційного уповільнення чи припинення втрати пам’яті. У людей з порушеннями зору в середньому на 60% вищий ризик розвитку деменції. Імовірність когнітивних порушень була на 137% вищою серед людей з порушеннями зору порівняно з тими, хто їх не мав.

Чинники, що впливають на ризик деменції

Однак існують виявлені фактори ризику розвитку деменції у пізнішому віці. Важливо, що перевірка факторів ризику стану мозку не означає, що у вас гарантовано розвинеться деменція.

Деякі стани здоров’я можуть збільшити ризик деменції, наприклад, втрата слуху та депресія. Серцево-судинні захворювання, у тому числі високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину та діабет, підвищують ризик розвитку деменції. Більше того, ці фактори найбільш тісно пов’язані із судинною деменцією – специфічним типом захворювання головного мозку.

Що таке судинна деменція?

Судинна деменція спричинена зниженням кровотоку в головному мозку.

Невролог також перерахувала ключові симптоми стану:

  • Повільність думки
  • Труднощі з плануванням та розумінням
  • Проблеми з концентрацією
  • Зміни у вашому настрої, особистості чи поведінці
  • Почуття дезорієнтації та розгубленості
  • Труднощі при ходьбі та збереженні рівноваги