Зубний порошок – ефективний засіб по догляду за зубами. При правильному його застосуванні він практично не завдає шкоди.

З давніх часів люди застосовували різні засоби по догляду за ротовою порожниною, зокрема за зубами. Ще кілька тисячоліть тому в якості засобу для чищення для зубів застосовувалася подрібнена пемза, гіпс, корали, панцирі равликів та інші абразивні матеріали. Лише наприкінці вісімнадцятого сторіччя у Великобританії вперше з’явився спеціальний порошок для чищення зубів. Основним компонентом такого порошку була подрібнена крейда, до якої додавали ефірні олії м’яти, анісу та інших рослин.

В даний час зубні порошки не настільки популярні, як пасти. У той же час їх легко можна дістати в аптеках і магазинах. Сучасні порошки, як правило, виготовлені з хімічно осадженої крейди і різних освіжаючих речовин (ароматизаторів). Деякі зубні порошки виготовляються з натуральних компонентів, наприклад, білої глини. Деякі виробники додають в зубні порошки харчову соду, хлорид алюмінію та інші добавки.

Читайте також:  Кому і навіщо потрібні керамічні вініри?
Користь зубних порошків

Говорячи про користь зубних порошків, природно, необхідно враховувати конкретного виробника. Багато в чому користь чи шкода зубного порошку обумовлена ​​його складом. Сучасні порошки, виготовлені з натуральних компонентів, не роблять ніякої шкоди на зубну емаль. Головна умова – правильно користуватися порошком.

Основна перевага зубних порошків перед пастами в тому, що з їх допомогою можна ефективно впоратися з проблемою каменю, в той час як зубні пасти в цьому випадку малоефективні. Абразивні частки зубного порошку розпушують зубний камінь. Крім того, зубний порошок добре полірує зуби, очищає від залишків їжі, нормалізує кислотно-лужний баланс в ротовій порожнині, а також запобігає розвитку запальних захворювань ясен.

Застосовувати зубні порошки можна не тільки для чищення зубів, але і в якості аплікаційного матеріалу при кровоточивості і запаленні ясен. Для цього спочатку потрібно почистити зуби пастою, після чого нанести на ясна кашку, приготовану з зубного порошку і води. Таку аплікацію можна наносити на 5-15 хвилин, після чого ротову порожнину потрібно прополоскати теплою водою.

Читайте також:  Как надолго сохранить здоровье полости рта
Шкода зубних порошків

Сучасні зубні порошки практично не приносять ніякої шкоди зубам, якщо ними правильно користуватися. У деяких порошках можуть міститися тверді абразивні частинки, які при частому застосуванні можуть руйнувати емаль зуба. Тому стоматологи не рекомендують користуватися зубними порошками занадто часто. У профілактичних цілях досить буде користуватися зубним порошком 1-2 рази на тиждень. У поєднанні з зубними пастами порошки дозволяють домогтися дуже хороших результатів.

При серйозних захворюваннях ясен зубний порошок може механічно травмувати тканини, тому застосовувати його в таких випадках не рекомендується.

І ще один недолік зубних порошків – це незручність у застосуванні порівняно із зубними пастами. Зубний порошок дуже летючий, якщо його впустити, то після цього доведеться довгий час прибирати ванну кімнату.

Читайте також:  Кому і навіщо потрібні керамічні вініри?
Як правильно доглядати за зубами з використанням порошку

При використанні зубних порошків необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Для початку підберіть для себе «правильний» зубний порошок. З цим вам може допомогти лікар-стоматолог. Зубний порошок підбирається в залежності від стану ясен, зубної емалі і наявності тих чи інших захворювань ротової порожнини.
  • Перед застосуванням зубного порошку розведіть його з водою до отримання кашки, яку можна було б нанести на зубну щітку. Не слід вмочати вологу зубну щітку в порошок, оскільки так ви збільшите вологість в коробочці, що негативно відіб’ється на властивостях порошку.
  • При застосуванні зубного порошку слід користуватися м’якою щіткою.
  • Чистити зуби потрібно протягом 3-5 хвилин.
  • Після чищення зубів потрібно ретельно прополоскати ротову порожнину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗУБНА ПАСТА – ЯКУ КУПУВАТИ?

ВИДАЛЕННЯ КІСТИ ЗУБА

КЛАСИФІКАЦІЯ ПУЛЬПІТІВ