ГоловнаСтоматологіяЗубний порошок – користь і шкода

Зубний порошок – користь і шкода

Зубний порошок – ефективний засіб по догляду за зубами. При правильному його застосуванні він практично не завдає шкоди.

Зубний порошокЗ давніх часів люди застосовували різні засоби по догляду за ротовою порожниною, зокрема за зубами. Ще кілька тисячоліть тому в якості засобу для чищення для зубів застосовувалася подрібнена пемза, гіпс, корали, панцирі равликів та інші абразивні матеріали. Лише наприкінці вісімнадцятого сторіччя у Великобританії вперше з’явився спеціальний порошок для чищення зубів. Основним компонентом такого порошку була подрібнена крейда, до якої додавали ефірні олії м’яти, анісу та інших рослин.

В даний час зубні порошки не настільки популярні, як пасти. У той же час їх легко можна дістати в аптеках і магазинах. Сучасні порошки, як правило, виготовлені з хімічно осадженої крейди і різних освіжаючих речовин (ароматизаторів). Деякі зубні порошки виготовляються з натуральних компонентів, наприклад, білої глини. Деякі виробники додають в зубні порошки харчову соду, хлорид алюмінію та інші добавки.

Користь зубних порошків

Говорячи про користь зубних порошків, природно, необхідно враховувати конкретного виробника. Багато в чому користь чи шкода зубного порошку обумовлена ​​його складом. Сучасні порошки, виготовлені з натуральних компонентів, не роблять ніякої шкоди на зубну емаль. Головна умова – правильно користуватися порошком.

Основна перевага зубних порошків перед пастами в тому, що з їх допомогою можна ефективно впоратися з проблемою каменю, в той час як зубні пасти в цьому випадку малоефективні. Абразивні частки зубного порошку розпушують зубний камінь. Крім того, зубний порошок добре полірує зуби, очищає від залишків їжі, нормалізує кислотно-лужний баланс в ротовій порожнині, а також запобігає розвитку запальних захворювань ясен.

Застосовувати зубні порошки можна не тільки для чищення зубів, але і в якості аплікаційного матеріалу при кровоточивості і запаленні ясен. Для цього спочатку потрібно почистити зуби пастою, після чого нанести на ясна кашку, приготовану з зубного порошку і води. Таку аплікацію можна наносити на 5-15 хвилин, після чого ротову порожнину потрібно прополоскати теплою водою.

Шкода зубних порошків

Сучасні зубні порошки практично не приносять ніякої шкоди зубам, якщо ними правильно користуватися. У деяких порошках можуть міститися тверді абразивні частинки, які при частому застосуванні можуть руйнувати емаль зуба. Тому стоматологи не рекомендують користуватися зубними порошками занадто часто. У профілактичних цілях досить буде користуватися зубним порошком 1-2 рази на тиждень. У поєднанні з зубними пастами порошки дозволяють домогтися дуже хороших результатів.

При серйозних захворюваннях ясен зубний порошок може механічно травмувати тканини, тому застосовувати його в таких випадках не рекомендується.

І ще один недолік зубних порошків – це незручність у застосуванні порівняно із зубними пастами. Зубний порошок дуже летючий, якщо його впустити, то після цього доведеться довгий час прибирати ванну кімнату.

Як правильно доглядати за зубами з використанням порошку

При використанні зубних порошків необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Для початку підберіть для себе «правильний» зубний порошок. З цим вам може допомогти лікар-стоматолог. Зубний порошок підбирається в залежності від стану ясен, зубної емалі і наявності тих чи інших захворювань ротової порожнини.
  • Перед застосуванням зубного порошку розведіть його з водою до отримання кашки, яку можна було б нанести на зубну щітку. Не слід вмочати вологу зубну щітку в порошок, оскільки так ви збільшите вологість в коробочці, що негативно відіб’ється на властивостях порошку.
  • При застосуванні зубного порошку слід користуватися м’якою щіткою.
  • Чистити зуби потрібно протягом 3-5 хвилин.
  • Після чищення зубів потрібно ретельно прополоскати ротову порожнину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗУБНА ПАСТА – ЯКУ КУПУВАТИ?

ВИДАЛЕННЯ КІСТИ ЗУБА

КЛАСИФІКАЦІЯ ПУЛЬПІТІВ