Промивання носоглотки в домашніх умовах – нескладна процедура, яка дозволить вам швидше побороти захворювання верхніх дихальних шляхів.

Промивання носоглотки – це гігієнічна процедура лікувального характеру, яку доцільно застосовувати для лікування і профілактики ГРВІ та ЛОР-захворювань. Щоденне таке промивання дозволяє позбутися від закладеності носа, кашлю і захриплості.

З давніх часів гігієні верхніх дихальних шляхів приділяли особливу увагу. Приміром, зрошення глотки є частиною хатха-йоги, яка розглядає цю процедуру, як таку, що очищає тіло і розум.

У чому користь промивання носоглотки

У порожнині носа відбувається постійний процес виділення слизу. Це своєрідний захисний механізм організму від бактерій, вірусів і найдрібніших частинок, які можуть потрапити в дихальні шляхи.

На жаль, організм далеко не завжди в змозі самостійно впоратися з такою проблемою. Люди, схильні до алергічних захворювань, нежиті і ЛОР-хвороб, повинні ретельно стежити за гігієною носоглотки, особливо в умовах забрудненого повітря. За допомогою промивання носоглоткової області ви зможете видалити весь зайвий слиз, відмерлі клітини, патогенну мікрофлору і продукти її життєдіяльності. Після такого прочищення помітно поліпшується стан слизової оболонки носової порожнини і полегшується дихання.

Як промити носоглотку в домашніх умовах

Промивання носа можна легко проводити в домашніх умовах. Правда, необхідно дотримуватися всіх запобіжних заходів, а також правильно готувати розчини для промивання.

Промивання можна проводити за допомогою невеликих посудин (наприклад, шприца, клізми, лійки та інших). Якщо таких немає, то можна обійтися і без підручних засобів. Умовно виділяють три способи промивання носоглотки: з носа в рот, з ніздрі в ніздрю, через втягування носом.

Одним з найпопулярніших методів промивання носоглотки з ніздрі в ніздрю. Для цього потрібно нахилити голову так, щоб одна ніздря була вище іншої. Якщо в такому положенні заливати рідину у верхню ніздрю, то вона потече через нижню. Після промивання голову слід нахилити в інший бік і повторити процедуру з іншою ніздрею. Наприкінці потрібно добре висякатися з кожної ніздрі окремо. В даний час в аптеках продаються спеціальні лійки для промивання. Якщо такої немає, то можна скористатися невеликим чайничком

Найпростішим способом очищення носоглоткової області є втягування рідини через ніздрі. Назад її видалити можна як через ніс, так і через рот.

Запобіжні заходи

Перед тим, як починати процедуру промивання, слід добре висякатися (максимально видаліть слиз).

Розчин для промивання має бути підігрітим до температури 34-36 градусів. Вводити рідину в ніздрю потрібно під помірним тиском, щоб уникнути попадання розчину в середнє вухо.

Неправильне промивання носоглотки може призвести до таких ускладнень, як евстахиїт і синусит. Небезпека в тому, що разом з розчином у вухо можуть потрапляти і патогенні мікроорганізми, тим самим провокуючи розвиток інфекційно-запальних захворювань.

Крім того, не варто захоплюватися промиваннями. При нежиті і ЛОР-захворюваннях досить зробити 1-2 промивання в день. У профілактичних цілях промивати носоглотку можна 2-3 рази на тиждень. Якщо робити промивання занадто часто, то можна порушити мікрофлору носової порожнини, що збільшить схильність до інфекційних захворювань, які передаються повітряно-крапельним шляхом.

Чим промивати носоглотку

У медичних установах, де проводять апаратне очищення верхніх дихальних шляхів, застосовуються різні розчини, часто з додаванням антибіотиків або антисептиків. У домашніх умовах найчастіше використовують сольовий розчин. Краще всього використовувати готові сольові розчини, які продаються в аптеці. В якості розчинів для промивання також підійдуть відвари лікарських трав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛЬОДЯНИКИ ВІД КАШЛЮ СВОЇМИ РУКАМИ

ЯК І КОЛИ СТАВИТИ ГІРЧИЧНИКИ

ЯК ВИБРАТИ ТЕРМОМЕТР?