ГоловнаНовини Здоров'яЗв’язок між аспірином і раком грудей

Зв’язок між аспірином і раком грудей

Дослідники виявили, що у жінок, які вживали аспірин в низькій дозі не менше 3 разів на тиждень, зменшувалася ймовірність захворіти на рак грудей. Результати отримані після аналізу даних понад 57 тис жінок, які брали участь у так званому Каліфорнійському обстеженні вчителів. Дане обстеження стартувало ще в 1995 році для контролю стану здоров’я більш ніж 133 тисячі вчителів і директорів в Каліфорнії.

Рак грудей

Зв’язок між аспірином і раком грудей

Співавтор дослідження доктор Леслі Бернстейн з відділу біомаркерів ранньої діагностики і профілактики Дослідного інституту Бекмена, Каліфорнія, і її колеги нещодавно опублікували відповідну наукову статтю в журналі Breast Cancer Research. У публікації йдеться, що, зокрема, у США у жінок найпоширенішим після раку шкіри є рак грудей. У цьому році, згідно з прогнозами, буде діагностовано більш ніж 252 тис нових випадків інвазивного раку грудей.

Попереднє дослідження вчених дало можливість припустити існування зв’язку між щоденним прийомом аспірину і зниженням ризику появи раку грудей. Тим не менш, доктор Бернстейн і її колеги говорять про те, що на даний момент існує ще мало досліджень, в ході яких вивчався вплив прийому аспірину на зниження ризику захворювання конкретним підтипом раку молочної залози. Досі достеменно незрозуміло, чи захищає аспірин в низькій дозі (так званий «дитячий аспірин») від раку грудей.

Читайте також:  5 типів продуктів, які не варто вживати на порожній шлунок

Маючи на увазі цю обставину, дослідники задалися метою встановити вплив аспірину в низькій дозі (це аспірин з вмістом 81 мг активної речовини на 1 таблетку) на ризик появи раку молочної залози. Нарівні з його впливом на підтипи раку грудей, які визначено статусом рецептора гормону (HR) і експресією 2 підтипу рецептора до епідермального ростового фактора людини (HER2).

Статус HR визначається наявністю або відсутністю в ракових клітинах грудей рецепторів для таких гормонів, як естроген і прогестерон. Наприклад, ракові клітини грудей, містять рецептори для естрогену, вважаються позитивними рецепторами до естрогену (ER-positive). HER2 статус визначається наявністю або відсутністю в ракових клітинах грудей надмірної кількості рецепторів HER2, які можуть сприяти росту раку грудей.

Результати досліджень вчені змогли отримати після аналізу даних понад 57 тис жінок, які брали участь у так званому Каліфорнійському обстеженні вчителів (California’s Teachers Study). Дане обстеження стартувало ще в 1995 році для контролю стану здоров’я більш ніж 133 тисячі вчителів і директорів в Каліфорнії.

У 2005 році учасники обстеження заповнили опитувальний лист, завдяки якому вдалося з’ясувати детальну інформацію про вживання ними аспірину та інших нестероїдних протизапальних препаратів. Станом на січень 2013 року у 1457 жінок було виявлено інвазивний рак молочної залози. 998 хворих з 1457 були HR-позитивними/HER2-негативними, 138 — HR-негативними/HER2-негативними, 120 — HR-позитивними/HER2-позитивними, і 44 – HR-негативними/HER2-позитивними. Дані про HR і HER2-статус інших 157 жінок були відсутні.

Читайте також:  Людству загрожують зміни клімату

Таким чином, дослідники виявили, що у жінок, які повідомили, що вони вживали аспірин в низькій дозі не менше 3 разів на тиждень, зменшувалася ймовірність захворіти на рак грудей на 16 відсотків, порівняно з тими, хто вживає його менше. Вивчаючи підтипи раку грудей, команда вчених також виявила, що ризик розвитку HR-позитивного/HER2-негативного типу раку на 20 відсотків нижче у жінок, що приймали аспірин в низькій дозі принаймні 3 рази в тиждень. Вчені заявили, що не виявили зв’язок між вживанням інших препаратів і ризиком захворювання раку молочної залози.

«Також ми не знайшли взаємозв’язку з звичайним аспірином, так як його нерегулярно застосовують при головних та інших болях, і не кожен день для профілактики серцево-судинних захворювань», відзначає провідний автор дослідження доктор Христина А. Кларк з Каліфорнійського інституту профілактики раку.

«Наші дані викликають інтерес»: висновки авторів дослідження

Дослідження не було задумано з метою високоточно визначити механізми, за допомогою яких аспірин в низькій дозі може зменшувати ризик появи раку грудей. Але все ж дослідники припустили, що поясненням такого ефекту може бути протизапальну дію медикаментів. На додаток до цього, команда зазначила, що для лікування ER-позитивного типу раку грудей використовуються інгібітори ароматази. Так як аспірин є слабким інгібітором ароматази, це частково може пояснити його захисний ефект від HR-позитивного типу раку молочної залози.

Читайте також:  Як продовжити життя? Новий рецепт довголіття

Таким чином, дослідники вірять у те, що їх відкриття свідчить про ефективність використання аспірину в низькій дозі для профілактики захворювання раку грудей, але при цьому підкреслюють, що перш ніж можуть бути сформульовані які-небудь рекомендації, необхідно провести подальші дослідження.

Короткі висновки авторів дослідження:

«Наші дані цікаві щодо ролі використання аспірину в низькій дозі для профілактики раку молочної залози, але це питання необхідно заново переглянути в когорті з великою кількістю характерних типів раку грудей, серед яких повинні бути зареєстровані такі з HR і HER2-статусом».

Сподіваємося, що дослідники не зупиняться на досягнутому, і в недалекому майбутньому ми зможемо скористатися плодами їх воістину благородної праці.

Джерело: HeadInsider

Читайте також:Корисно прочитати