Спортивний лікар Олександра Чистякова: міжхребцеві грижі, радикулопатія та інші проблеми зі спиною можуть бути наслідком частого користування смартфоном.

Лікар Чистякова розповіла в інтерв’ю: у людей, які не випускають смартфон із рук, формується специфічна поза, відома як SMART-постава.

«Голова нахилена вперед і вниз, плечі сутулені, рука зігнута в лікті. При цьому людина не піднімає телефон віч-на-віч, а опускає обличчя до телефону», – уточнила фахівець.

Чистякова зазначила, що людина, у якої виникає SMART-постава, піддається різного роду неврологічним порушенням. Одним з них є тунельний синдром – порушення, яке характеризується проблемами з рухливістю рук, кистей, болями та онімінням у них через защемлення нерва.

Інша типова проблема, пов’язана з використанням смартфона – це шийний остеохондроз. Необхідність тримати шию у певному положенні під час роботи з гаджетом багаторазово посилює навантаження на хребет, що загрожує виникненням наслідків у вигляді різних неприємностей зі спиною.

«Ускладненням можуть бути міжхребцеві грижі, біль у спині – люмбаго, ішіас, радикулопатії». – конкретизувала Олександра Чистякова.

Лікар додала, що викривлення постави, що виникає у найзавзятіших користувачів смартфона, провокує хронічні головні та шийні болі. Крім того, негативні зміни з хребтом у них можуть сприяти зміщенню внутрішніх органів.