Печінка – орган, в якому відбувається понад 600 різних біохімічних реакцій. Недарма, її називають лабораторією організму. Печінка виконує безліч різних функцій, чим підкреслюється її важливість для підтримки здоров’я. У цій статті ми вам розповімо про 7 найважливіших правилах, які допоможуть вам підтримувати печінку в прекрасному стані.

1. Лужна дієта для здорової печінки

Дотримуйтесь лужної дієти, це дуже корисно для печінки. Вживайте більше зелених овочів, буряка, хліба з борошна грубого помелу і насіння.

Здоров’я печінки допоможуть підтримати лимони, грейпфрути і вишня. Включайте ці фрукти в свій раціон харчування.

2. Більше зелені

Їжте більше зелені – петрушки, кропу, щавлю, коріандру (кінзи), кропиви та інших. Додавайте зелень в страви, а також вживайте їх в сирому вигляді. Заморожуйте зелень на зиму, щоб у вас цілий рік на столі була зелень.

3. Уникайте продуктів, що руйнують вашу печінку

Зведіть до мінімуму вживання продуктів, що руйнують вашу печінку. Зокрема, слід мінімізувати вживання алкоголю, занадто жирної їжі, жирних сортів сиру, консервантів, солодощів, вершків, масла, кави і містячих кофеїн продуктів.

Звичайно, це не означає, що перерахованих вище продуктів не повинно бути у вашому раціоні. Просто бажано обмежити їх вживання, щоб не перевантажувати роботою печінку.

4. Регулярно проводіть чистку печінки

Регулярно проводіть очищення печінки. Лікарі рекомендують робити це мінімум 1 раз на рік. Нещодавно ми опублікували статтю «Очищення печінки», в якій розглянули лікарські трави і продукти, що допомагають очистити печінку.

Вам буде цікаво: Печінка і зайва вага

Чистка печінки

5. Вам варто кинути курити

Куріння, як і надмірне вживання алкоголю, шкодить вашій печінці. В організмі курця накопичуються токсини, які поступово руйнують клітини печінки. Надмірна кількість токсичних речовин, що надходять в організм сигаретами, надає на печінку підвищене навантаження, оскільки вона змушена виконувати додаткову роботу з очищення крові. А якщо ви ще й випиваєте, то печінка буквально працює «на грані».

6. Не захоплюйтеся ліками

Не варто захоплюватися лікарськими препаратами. Якщо протягом тривалого часу приймати ліки, то поступово функціональність печінки зменшується. Примітно, що дане твердження справедливо абсолютно для всіх препаратів без винятку.

7. Займайтеся спортом

Печінка любить, коли ви активні. Кращий помічник для вашої печінки – спорт. Регулярні фізичні навантаження дозволяють тримати вас у формі, не допускаючи появи зайвих кілограмів. Здоров’я печінки істотно покращиться, якщо приділяти тренуванням хоча б 2,5-3 години на тиждень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
АНАТОМІЯ ПЕЧІНКИ

ЯКІ ПРОДУКТИ КОРИСНІ ДЛЯ ПЕЧІНКИ

ПАРАЗИТИ В ПЕЧІНЦІ: ОЗНАКИ І СИМПТОМИ