Звичка щодня приділяти час домашнім справам, підтримувана протягом усього дорослого життя, захищає від фізичної і когнітивної деградації, яка властива старінню.

Вчені констатують: звичка займатися домашніми справами власноруч пов’язана з більш гострими розумовими здібностями і поліпшенням фізичних можливостей в літньому віці. Результати недавнього дослідження, опубліковані журналом BMJ Open, показують, що “дві години роботи по дому допомагають краще зберегти пам’ять, знизивши ризик вікового зниження активності мозку, а також забезпечують більш серйозний захист від падінь у літніх людей”.

Фахівці умовно ділять домашні справи на “легкі” і “важкі”. До легких вони відносять миття посуду, витирання пилу, заправку ліжка, прання, приготування їжі, прибирання. До важких-миття вікон, зміну меблів і обстановки, миття підлоги, фарбування та інші ремонтні роботи.

Читайте також:  Мозок навчається новому просто уві сні

Вчені зробили висновок, що регулярне виконання роботи по дому з розряду легкої асоціюється з більш гострими розумовими здібностями і поліпшенням фізичних можливостей у людей похилого віку. Що стосується важких справ, їх періодичне виконання пов’язане з поліпшенням показників короткочасної і відстроченої пам’яті.

Говорячи про те, що звичка займатися домашніми справами захищає людей від вікової деградації, представники науки пояснюють: такого роду справи вимагають активності гіпокампу (область мозку, пов’язана з навчанням і спогадами) і префронтальної кори (частина мозку, яка регулює прийняття рішень і концентрацію).

Стимулювання цих ділянок мозку і забезпечує захисний ефект. Скорочення даних зон через бездіяльність веде до втрати синаптичних зв’язків між нейронами, одного з пускових механізмів вікових нейродегенеративних захворювань.

Читайте також:  Лікар розповіла, як визначити зараження віспою мавп

Джерело: TheGuardian