Експерти рекомендують утриматися від вживання фруктових соків, пише Sözcü. Фахівець з внутрішніх хвороб, професор, доктор Осман Ерк в бесіді в кореспондентом видання розповів, чому рекомендується приймати в пишу саме фрукти, а не напої, вироблені натуральним способом. За словами співрозмовника видання, наслідки можуть бути вельми сумні.

“Фрукти корисні, але фруктовий сік, свіжовичавлений або пастеризований промислового виготовлення, шкідливий для здоров’я”, – зазначає професор, доктор Ерк.

Фруктові соки розглядаються як простий спосіб задовольнити потребу у вітамінах протягом дня. Проте експерти рекомендують вживати не соки, а самі фрукти.

Спеціаліст з внутрішніх хвороб, професор, доктор Осман Ерк (Osman Erk) пояснив причини.

Підвищується рівень цукру в крові

Фрукти корисні, але фруктовий сік, будь то свіжовичавлений або пастеризований сік промислового виготовлення, шкідливий для здоров’я. У фруктах, крім глюкози, міститься фруктоза. Як відомо, фруктоза – це фруктовий цукор, і співвідношення глюкози і фруктози в фруктах варіюється в залежності від плоду і стадії дозрівання.

Фрукти також містять багато клітковини, фітонутрієнтів, антиоксидантів, антиканцерогенних сполук, вітамінів і мінералів. Харчові волокна, забезпечуючи повільне всмоктування фруктози і глюкози, стабілізують рівень цукру в крові.

А оскільки як в свіжовичавлених, так і в фруктових соках промислового виробництва харчових волокон немає, глікемічний індекс високий, цукор в крові швидко підвищується, після чого відбувається секреція інсуліну. Інсулін є гормоном, що накопичує жир, і в той же час знижує рівень цукру в крові, в зв’язку з чим виникає відчуття голоду, і людина знову відчуває потребу в їжі. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує дорослим вживати не більше 30 грамів цукру в день. Це еквівалентно невеликому стаканчику соку.

Обережно, добавки!

Якщо звернути увагу на склад фруктових соків промислового виготовлення, в них присутні вода, цукри (сахароза, сироп глюкози, сироп фруктози), регулятори кислотності (лимонна кислота, яблучна кислота), Ароматизатори, барвники (бета-каротин), антиоксиданти (аскорбінова кислота), загусники, а також безліч хімічних сполук, таких як бензоат натрію і сорбат калію. У таких соках вміст справжніх фруктів, як правило, надзвичайно низький.

Негативно впливає на головний мозок і психічне здоров’я дітей

В ході наукових досліджень було встановлено, що при частому вживанні фруктових соків барвники та консерванти в їх складі можуть викликати у дітей гіперактивність, порушення концентрації уваги, алергію і навіть рак.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США вимагає, щоб добове споживання фарбувальних добавок становило менше 30 міліграмів. Однак пакетовані фруктові соки продовжують залишатися найважливішим джерелом таких добавок. Навіть 100-відсоткові, як стверджується, фруктові соки можуть викликати швидке підвищення рівня цукру в крові і збільшення токсинової навантаження організму через містяться в них добавок.

Призводить до інсулінорезистентності та ожиріння печінки

Для приготування фруктових соків використовується переважно водопровідна вода. Відомо, що водопровідна вода містить безліч токсинів, перш за все важких металів. Коли ви випиваєте склянку фруктового соку, навіть 100-відсоткового, глюкоза і фруктоза в його складі, швидко досягаючи печінки, можуть викликати накопичення жиру в печінці, ожиріння печінки і резистентність до інсуліну. Ця дія особливо помітно у людей, які страждають ожирінням. Солодкі напої також є однією з найважливіших причин ожиріння.