ПЛР-тести – надійна методика визначення коронавірусної інфекції. Але в рідкісних випадках вони не показують наявність інфекції навіть у очевидно хворого пацієнта.

Мікробіолог Анча Баранова пояснила РИА Новости, в яких випадках ПЛР-тести можуть не спрацьовувати. Також вона розповіла про альтернативи звичайному тестуванню на коронавірус.

Мазки для ПЛР-тесту беруться з носоглотки, нагадала Баранова. Іноді складається ситуація, при якій хвороба переходить в легені. Таке трапляється, якщо пацієнт перші кілька днів лікується самостійно. “Замість того, щоб при першому кашлі скакати на здачу аналізу, людина вичікує дня два-три в самоізоляції – а раптом пронесе. І при цьому весь час горло полоще, в ніс собі капає всяке… від захворювання це не врятує, але ось з носоглотки коронавірус витіснить”, – пояснила мікробіолог.

Читайте також:  Дві чашки кави на день можуть покращити стан серця після 50 років

Ще один можливий сценарій, про який розповіла лікарка, можливий, якщо пацієнт перехворів в легкій формі коронавірусом на початку пандемії. У нього утворилося деяка кількість антитіл, яких вистачить на ліквідацію зараження у верхніх дихальних шляхах. При цьому на весь організм антитіл не вистачає, і людина може важко захворіти.

У ПЛР-тесту є кілька альтернатив. “Є, наприклад, бронхоальвеолярний лаваж, але це, м’яко кажучи, жахливо неприємний аналіз. Під час цієї процедури людина відчуває почуття, як ніби захлинається, тоне, вмирає”, – пояснила Баранова. Аналіз калу, з якого можна виділити ДНК вірусу, ніяких неприємних відчуттів для хворого не несе, але його важко автоматизувати, він вимагає великих витрат часу лабораторій.

Читайте також:  Найшкідливіші для здоров'я тканини: яких матеріалів слід уникати