Активний спосіб життя , здорове харчування і відмова від шкідливих звичок допоможуть вам впоратися з такою проблемою холодних ніг.

В силу анатомічних і фізіологічних особливостей більше за всіх інших частин тіла у людини мерзнуть кінцівки , частіше ноги. Пов’язано це з тим , що в області стоп практично немає жирової тканини , а м’язів дуже мало. Тому в холодну погоду , якщо на ногах немає теплого взуття , вони стають холодними через велику тепловіддачу. У деяких людей ноги мерзнуть не тільки в холодну пору року , але навіть влітку в спеку. Чому так відбувається , і що робити в такому випадку?

Причини холодних ніг
 • Вегето-судинна дистонія . Цей діагноз можна поставити 80 % людям . Дисгармонія в роботі симпатичної і парасимпатичної нервової системи призводить до порушення регуляції тонусу судин і внутрішніх органів.
 • Низький артеріальний тиск. Мерзнуть кінцівки – досить поширена проблема у гіпотоніків . При низькому артеріальному тиску сповільнюється кровотік , тому гіпотоніки часто мерзнуть.
 • Гіпотиреоз. При зниженні функції щитовидної залози в організмі сповільнюються всі процеси. З цієї причини при гіпотиреозі з’являється хронічна втома і відчуття холоду.
 • Конституція тіла. Часто ноги мерзнуть у астеніків – худих людей з вузькою грудною кліткою. У астеніків серце маленького розміру , від чого воно не в змозі забезпечити нормальне кровопостачання організму.
 • Залізодефіцитна анемія. При даному захворюванні відзначається гіпоксія. Тканини ( в тому числі і судинні ) недоотримують кисень , через що в кінцівках (руках і ногах) відчувається холод.
 • Гельмінтоз . Паразити шлунково -кишкового тракту виділяють токсини , що впливають на тонус судин.
 • Куріння . Відомо , що нікотин здатний викликати спазм судин.
 • Атеросклеротичні зміни судин. Холестеринові бляшки перешкоджають нормальному току крові.
 • Хвороби спини. Мерзнути ноги можуть при остеохондрозі , зокрема , при защемленні нервових закінчень , що здатне привести до відчуття холоду в кінцівках і навіть їх оніміння .
 • Прийом деяких медикаментів. Бета-адреноблокатори викликають спазм периферичних судин , від чого людина відчуває мерзлякуватість , в першу чергу в кінцівках.
Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Що робити , якщо мерзнуть ноги ?

Якщо ви помітили , що навіть у теплу погоду у вас мерзнуть кінцівки , то краще всього звернутися до лікаря , щоб встановити точну причину даного симптому. Усунувши причинне захворювання , ви назавжди позбавитеся від такої проблеми , як холодні ноги.

Ось кілька рекомендацій , яких слід взяти на озброєння людям, у яких часто мерзнуть ноги :

 • Тренуйте судини. Для цього відмінно підійдуть контрастні процедури: контрастний душ або поперемінне опускання стоп в холодну і гарячу воду. Також корисні будуть сауни і лазні, в яких після «гарячих» процедур передбачені обливання холодною водою.
 • Займайтеся спортом. Примусьте себе щодня займатися фізичними вправами. На ваш смак можете вибрати заняття бігом , аеробікою , швидкою ходьбою , плаванням , велоспортом та іншими видами фізичної активності.
 • Намагайтеся позбутися шкідливих звичок. Як вже згадувалося вище , нікотин викликає спазм судин. Також негативно на судинній системі позначається надмірне вживання алкоголю та кави . Краще взагалі виключити їх зі свого раціону.
 • Правильно харчуйтеся. У холодну пору року частіше вживайте жирну морську рибу ( скумбрія , сьомга , пангасіус ) . При зниженому гемоглобіні віддавайте перевагу продуктам , в яких міститься велика кількість заліза (м’ясо , какао) . Для підтримки нормальної діяльності щитовидної залози необхідний йод , який міститься в морській капусті , морській солі , рибі і морепродуктах .
 • Дотримуйтесь питного балансу . Пийте достатню кількість рідини (30 мл на 1 кг маси тіла). Якщо ви збільшите кількість споживаної рідини , то це призведе до посилення циркуляції крові , від чого стане тепліше.
 • Правильно вибирайте взуття . Не варто носити взуття, яке щільно прилягає до стопи . Особливо це стосується зимового взуття . Так інтенсивніше відбувається теплообмін з навколишнім середовищем , чого вам абсолютно не потрібно. Нога у взутті повинні себе почувати вільно . Якщо у взутті буде трохи повітряного простору , то нога буде остигати повільніше.
 • Загартовуйтеся . Весна і літо – це підходяща пора для початку загартовувань. Почніть з прийому повітряних ванн , поступово переходячи на обтирання і обливання водою. Так ви не тільки поліпшите тонус судин , а й значно підвищите імунний захист організму.
Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?

Будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НОГИ ПОГАНО ПАХНУТЬ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПРОМОКЛИ І ЗМЕРЗЛИ НОГИ?