Контролювати деякі фактори ризику розвитку діабету другого типу ми виразно в силах, – для цього важливо стежити за вагою, перевіряти тиск, відмовитися від куріння і слідувати іншим порадам лікарів. Ми зібрали топ з 10 найкорисніших рекомендацій щодо захисту від цього захворювання.

Стежити за вагою. Дуже важливо уникати появи зайвої ваги, особливо з віком. Збільшення жирової тканини, знижує чутливість організму до інсуліну, що є однією з передумов розвитку діабету.

Тримати талію стрункою. Жир на животі асоціюється з активізацією запальних процесів, які можуть призводити до серцево-судинних захворювань і діабету, Окружність талії у жінок повинна бути менше 90 сантиметрів, у чоловіків – менше 100 сантиметрів.

Перевіряти тиск. Високий кров’яний тиск є одним з факторів, що сприяють виникненню діабету: у хворих з інсулінонезалежним діабетом, гіпертонія формується в ряді випадків набагато раніше, ніж інші обмінні захворювання. Намагайтеся регулярно перевіряти значення артеріального тиску і лікуєте високий кров’яний тиск.

Стати некурящим. Куріння має багато негативних наслідків для здоров’я, в тому числі підвищений ризик розвитку діабету.

Пити каву. У шести дослідженнях повідомлялося, що щоденне вживання 3-4 чашок кави зменшує ризик виникнення діабету на 36%.

Їсти фрукти замість солодощів. Споживання великої кількості солодощів протягом багатьох років збільшує ймовірність розвитку діабету другого типу. Міняйте солодощі на фрукти – так ви не тільки задовольните свою тягу до солодкого, але і забезпечите організм цінними для нього вітамінами і фітонутрієнтами.

Їсти продукти, багаті магнієм. При дефіциті магнію в організмі розвивається резистентність до інсуліну, одна з провідних обставин розвитку діабету. Продукти з магнієм захистять від такого порушення, їжте горіхи і цільне зерно, темний шоколад, насіння гарбуза.

Вживати омега-3. Жирні кислоти омега-3 покращують чутливість до інсуліну. Їх основним джерелом є жирна риба, наприклад сьомга або сардини.

Захищатися від стресу. Хронічний стрес є фактором ризику багатьох захворювань. Діабет не є винятком: під час стресу організм виділяє гормони, що підвищують рівень цукру.

Висипатися. Хронічний недосип може призвести до виникнення інсулінової резистентності. Слід спати хоча б 7 годин на день.

Джерело: МедікФорум