Фізичні вправи і правильне харчування – запорука здоров’я нашого серця. Розповідаємо, що потрібно їсти, щоб воно не боліло.

Серцево-судинні захворювання залишаються найпоширенішою причиною передчасної смерті: на їх «совісті» кожна четверта смерть. Ми зібрали кілька продуктів, які варто їсти частіше, щоб підтримати здоров’я серця — адже саме від здоров’я цього найважливішого органу залежить наше довголіття!

Сало

Так-так, ми не помилилися: жирне, неодноразово вилагане дієтологами сало – дуже корисний для здоров’я серця продукт. Справа в тому, що більшу частину жирів в салі складають мононенасичені кислоти, які дуже корисні для здоров’я судин і серця, так як «розчиняють» небезпечний холестерин. Так що кілька скибочок сала в день – рекомендована лікарем норма!

Насіння

У 100 г насіння соняшнику міститься 10% добової норми магнію — елемента, необхідного для нормальної роботи серця. Також ці насіння багаті цинком, який також потрібен для здоров’я серцево-судинної системи. А гарбузове насіння багаті корисними харчовими волокнами, які знижують обсяг небезпечного холестерину. І магнію в них теж дуже багато: в 65 грамах міститься добова норма цього елемента.

Читайте також:  Названо способи повноцінно відпочити у відпустці

Вівсянка

Вперше знаменита вівсянка була рекомендована як засіб профілактики закупорювання артерій ще 20 років тому і з тих пір численні дослідження лише підтверджують її корисні властивості. Харчові волокна, якими багатий овес, допомагають знижувати рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ, який буквально просочується всередину наших судин і осідає на стінках. Так що починайте свій день з порції вівсянки — довше проживете.

Квасоля

Ще одне джерело клітковини, якої в квасолі втричі більше, ніж навіть у вівсянці. Ще одна перевага — антиоксиданти, які допомагають боротися із запальними процесами, також підвищують ризик хвороби серця. Так що їжте страви з квасолі хоча б двічі на тиждень — ваше серце скаже вам «спасибі».

Сочевиця

Як показало одне з досліджень, проведене на мишах, вживання сочевиці здатне нейтралізувати пошкодження, які судини отримують при гіпертонії. Крім того, в чечевиці по‑справжньому багато білка і клітковини, а також кальцію, магнію і калію — мінералів, які допомагають тримати під контролем тиск.

Читайте також:  Який сніданок небезпечний для здоров'я

Жирна риба

Риба жирних сортів повинна з’являтися на вашому столі не рідше, ніж двічі на тиждень — якщо, звичайно, ви всерйоз дбаєте про своє здоров’я і довголіття. Жирні кислоти омега-3, яких особливо багато в рибі, здатні зменшити судинні бляшки і буквально очистити наші артерії — і тим самим буквально врятувати наше здоров’я.

Авокадо

Моно – і поліненасичені жири, які містяться в авокадо, дуже корисні для здоров’я серця: вони здатні знизити рівень поганого холестерину ЛПНЩ і підвищити рівень хорошого холестерину ЛПВЩ. Крім того, в них також дуже багато клітковини, яка необхідна не тільки для нашого здоров’я, але і для красивої фігури.

Фісташка

Горіхи — ще один продукт, який допомагає «прочистити» артерії. По‑перше, в них багато жирів, корисних для серця. А, по‑друге, в фісташках багато рослинних стеролів, які допомагають не тільки знизити рівень холестерину, але і блокувати поглинання його небезпечного різновиду нашим організмом. Дуже корисні горіхи!

Читайте також:  Онколог перерахував фактори ризику розвитку раку щитовидної залози

Куркума

Куркумін, антиоксидант, який міститься в цій популярній прянощі, допомагає запобігти накопиченню жирових відкладень і блокування артерій. Куркуму можна додавати в їжу, а можна — в кавові напої або чай.

Кавун

Що відбувається, коли наші судини піддаються тривалому впливу небезпечних факторів – наприклад, підвищеному тиску або “поганому” холестерину? Їх стінки зношуються, стають менш еластичними і перестають нормально функціонувати, через що підвищується ризик інсульту або серцевого нападу. Допомогти може кавун звичайний: у цій величезній ягоді багато цитруліну — амінокислоти, яку організм використовує для виробництва оксиду азоту, в свою чергу необхідного для повернення судинах здорової еластичності. Але не сподівайтеся тільки на кавун, стежте за рівнем тиску!