Продукти виглядають натурально, але в складі багато шкідливого. Як визначити підробку в домашніх умовах?

Першим в списку продуктів, які найчастіше підробляють, виготовляючи з ненатуральних продуктів, стоїть сметана.

Нечесні виробники замінюють тваринні жири шкідливою пальмовою олією. Додаючи туди також барвники і смакові добавки.

Як розпізнати підробку?

Покладіть ложку сметани в склянку, налийте закип’ячену в чайнику воду. Якщо маса розчиниться в повному обсязі, ви побачите осад, то ви купили ненатуральну сметану. Уникайте в майбутньому цього виробника.

На другому місці стоїть копчена риба. Купуючи цей продукт, ми сподіваємося отримати рибку, яку термічно обробляти. А замість цього виробники обливають її рідким димом. А ця жижа, до речі, в багатьох країнах заборонена через свою шкідливість. Вчені встановили, що добавка призводить до онкологічних захворювань і проблем з судинами, печінкою і серцем.

Як перевірити? Необхідно надрізати рибу, якщо м’якоть жовтувата, то значить її дійсно коптили як слід.

Крабові палички. Так, багато хто з нас люблять цей продукт. Але! Натуральних крабових паличок в природі не існує, тим більше, що коштувати 50 гривень м’ясо крабів точно не може. Якщо пощастить, то замість м’яса членистоногих ви отримаєте рибний фарш. Однак, в дешевих імітаціях вмісту риби може бути всього десять відсотків, а решта – цукровий сироп, ароматизатори, загусники, консерванти і барвники.

Перевіряємо! Наскільки крабова паличка має риб’ячу природу, потрібно капнути трохи йоду. Якщо вона змінить колір на яскраво синій, то не слід часто їсти цей продукт.

Мед теж часто підробляють. Задумайтеся, якщо бачите на прилавку дешевий мед, найімовірніше він нічого спільного з натуральним продуктом не має. Виробники часто створюють імітацію з цукрового сиропу з ароматизаторами.

Як розпізнати? Натуральний мед повинен бути густим, володіти тонким ароматом. Розпізнати ненатуральний мед можна декількома способами.

Візьміть мед і потріть його між пальцями. Якщо він натуральний, то він добре прилипне, створюючи плівочку. Якщо підробка, то скачати такий мед можна в грудочку. Крім того, коли ви берете мед з банки, то він повинен тягнутися за ложкою ниточкою, а остання крапелька повинна спружинити і підтягнутися до ложки. З фальсифікатом такого не буває.

Також перевірити на натуральність можна за допомогою крохмалю. Для цього покладіть ложку меду в склянку і налийте трохи звичайної води. Перше, що повинно насторожити – це осад. Якщо утворився зваж на дні – це добавки, яких там не повинно бути. Потім капніть туди йоду і перемішайте. Посиніє – там крохмаль і ваш мед або зовсім ненатуральний, або дуже розбавлений спеціальним розчином. Оцет, до речі, покаже, що в меді є крейда. В такому випадку він зашипить.

Ви здивуєтеся, але підробляти навчилися навіть яйця курей. Особливо багато таких підробок в Китаї і на Далекому Сході. Головні складові таких яєць – парафін і желатин. Вчені з’ясували, що тривале вживання таких сурогатних яєць призводить до проблем з головним мозком.