Продукти виглядають натурально, але в складі багато шкідливого. Як визначити підробку в домашніх умовах?

Першим в списку продуктів, які найчастіше підробляють, виготовляючи з ненатуральних продуктів, стоїть сметана.

Нечесні виробники замінюють тваринні жири шкідливою пальмовою олією. Додаючи туди також барвники і смакові добавки.

Як розпізнати підробку?

Покладіть ложку сметани в склянку, налийте закип’ячену в чайнику воду. Якщо маса розчиниться в повному обсязі, ви побачите осад, то ви купили ненатуральну сметану. Уникайте в майбутньому цього виробника.

На другому місці стоїть копчена риба. Купуючи цей продукт, ми сподіваємося отримати рибку, яку термічно обробляти. А замість цього виробники обливають її рідким димом. А ця жижа, до речі, в багатьох країнах заборонена через свою шкідливість. Вчені встановили, що добавка призводить до онкологічних захворювань і проблем з судинами, печінкою і серцем.

Читайте також:  Занадто довгий перегляд у телефоні може вбити

Як перевірити? Необхідно надрізати рибу, якщо м’якоть жовтувата, то значить її дійсно коптили як слід.

Крабові палички. Так, багато хто з нас люблять цей продукт. Але! Натуральних крабових паличок в природі не існує, тим більше, що коштувати 50 гривень м’ясо крабів точно не може. Якщо пощастить, то замість м’яса членистоногих ви отримаєте рибний фарш. Однак, в дешевих імітаціях вмісту риби може бути всього десять відсотків, а решта – цукровий сироп, ароматизатори, загусники, консерванти і барвники.

Перевіряємо! Наскільки крабова паличка має риб’ячу природу, потрібно капнути трохи йоду. Якщо вона змінить колір на яскраво синій, то не слід часто їсти цей продукт.

Читайте також:  Ожиріння збільшує ризик високого цукру в крові у 7 разів

Мед теж часто підробляють. Задумайтеся, якщо бачите на прилавку дешевий мед, найімовірніше він нічого спільного з натуральним продуктом не має. Виробники часто створюють імітацію з цукрового сиропу з ароматизаторами.

Як розпізнати? Натуральний мед повинен бути густим, володіти тонким ароматом. Розпізнати ненатуральний мед можна декількома способами.

Візьміть мед і потріть його між пальцями. Якщо він натуральний, то він добре прилипне, створюючи плівочку. Якщо підробка, то скачати такий мед можна в грудочку. Крім того, коли ви берете мед з банки, то він повинен тягнутися за ложкою ниточкою, а остання крапелька повинна спружинити і підтягнутися до ложки. З фальсифікатом такого не буває.

Також перевірити на натуральність можна за допомогою крохмалю. Для цього покладіть ложку меду в склянку і налийте трохи звичайної води. Перше, що повинно насторожити – це осад. Якщо утворився зваж на дні – це добавки, яких там не повинно бути. Потім капніть туди йоду і перемішайте. Посиніє – там крохмаль і ваш мед або зовсім ненатуральний, або дуже розбавлений спеціальним розчином. Оцет, до речі, покаже, що в меді є крейда. В такому випадку він зашипить.

Читайте також:  Інсульт: 3 продукти, які зменшать ускладнення від порушеного кровопостачання мозку

Ви здивуєтеся, але підробляти навчилися навіть яйця курей. Особливо багато таких підробок в Китаї і на Далекому Сході. Головні складові таких яєць – парафін і желатин. Вчені з’ясували, що тривале вживання таких сурогатних яєць призводить до проблем з головним мозком.