Коли раптом помічаєш, що в тебе неприємний запах з рота, ти біжиш у ванну, щоб негайно почистити зуби і прополоскати рот. Але що, якщо і це не допомагає? Є кілька неочевидних причин, які викликають неприємний запах з рота і не мають ніякого відношення до гігієни.

1. Підвищена кислотність

Якщо неприємний запах з рота не зникає після чищення зубів, це може бути пов’язано з внутрішньою причиною, наприклад з шлунком. Сірководневий запах може бути симптомом гастриту або виразкової хвороби, кислуватий – хвороби стравоходу, запах і присмак гіркоти, жовчного міхура і печінки, а ацетоновий запах з солодкуватим присмаком – хвороби підшлункової залози та цукрового діабету.

2. Сухість рота

Якщо ти п’єш недостатньо води, або твій рот від природи сухуватий, то саме брак слини може бути причиною запаху. До речі, подібна проблема часто спостерігається у людей, яким доводиться багато розмовляти протягом дня. Слина використовується для того, щоб «змити» бактерії. По мірі того, як їх кількість буде зростати, а частинки їжі – накопичуватися, бактерії будуть створювати запах при розкладанні продуктів. Якщо слини не буде достатньо – концентрація запаху буде продовжувати посилюватися, і це може навіть призвести до інфекції. Постарайся пити більше води протягом дня для того, щоб вирішити подібну проблему.

Читайте також:  За допомогою цієї дієти ви омолоджуватимете свій організм щодня
3. Слиз носоглотки

Якщо ти помічала слиз, яка збирається в задній частині горла, або у тебе нещодавно був синусит або алергія – найімовірніше, саме постназальний слиз і є причиною неприємного запаху з рота. Ці явища значно посилюються при зміні сезонів. Слиз знаходиться так глибоко, що зубна щітка просто туди не дотягується, але його може видалити спеціаліст, заодно призначивши курс антибіотиків або антигістамінні препарати.

4. Інфекції горла

Наприклад, стрептококовая інфекція або будь-яка інша – вірусного або бактеріального характеру. Симптоми хвороби досить очевидні: опухлі лімфовузли, лихоманка, озноб, головний біль, загальне нездужання. На жаль, поставити діагноз лише за скаргою неможливо – потрібна повна діагностика у отоларинголога. Зате з допомогою риноскопії можна з’ясувати характер запалення, побачити обсяг гнійного вмісту і, грунтуючись на цих даних, призначити лікування.

Читайте також:  Лікар назвав ознаку високого тиску
5. Камені тонзилла

Ще один частий винуватець – кальциновані відкладення, які містять бактерії і частинки їжі. Вони ховаються всередині мигдалин. Якщо їх вчасно не видалити, можуть почати гноїтися і створювати неприємний запах з рота. Зазвичай вони мають білий або жовтуватий колір і м’яку текстуру, створюють відчуття, ніби в горлі щось застрягло. Отоларинголог легко може їх видалити, просто промивши мигдалини, або за допомогою вакуумного відсмоктування.

6. Рідина для полоскання

Ще одна причина для погіршення запаху дихання – алкоголь, який часто зустрічається в рідинах для полоскання рота. Вони лише тимчасово маскують неприємний запах, а насправді погіршують ситуацію. Алкоголь висушує порожнину рота, що і призводить до неприємного запаху! Вибирай засоби без спирту в складі, щоб дійсно відчувати цю м’ятну свіжість, обіцяну виробником.

7. Біоплівка

Бактеріальна біоплівка – тонка плівка, яка утворюється на твоїх зубах і язиці, теж може виробляти неприємний сірчаний запах. Щоб позбутися від нього, ретельно очищай щіткою порожнину. Можеш задіяти спеціальне полоскання або будь-які пристрої для чищення між зубами, до яких звичайна щітка не може дістати.

Читайте також:  Як телефонні дзвінки позначаються на роботі серця
8. Синусит

Поганий запах може відбуватися із-за захворювання, при якому блокуються пазухи, і бактерії наростають всередині них. Промий ніс морською сіллю – швидше за все, це не потурбує тебе найближчим часом.

9. Куріння

Неважливо, як саме ти чистиш зуби, якщо куриш. Так, тобі не потрібна чергова причина для того, щоб кинути палити. Тільки пам’ятай: куріння псує звичайний запах з рота. І це буде продовжуватися навіть деякий час після того, як ти позбудешся від цієї звички.

10. Карієс

Навіть якщо ти ретельно працюєш зубною щіткою, частинки їжі все одно можуть залишатися на зубах і між ними, що може привести до утворення карієсу. З цим можна боротися, наприклад, просто звернувшись в стоматологію. Лікарі перевірять всі місця, які ти чистиш недостатньо і яким потрібно приділити більше уваги. Вони також можуть порекомендувати інші методи або інструменти, наприклад спеціальні скребки для язика.

Джерело: sethealth