Вчені винайшли спосіб фарбування волосся в темні відтінки без застосування солей важких металів і окислювачів.

Ми не знаємо, в який момент люди почали фарбувати волосся, але точно відомо, що це дуже успішно робили стародавні єгиптяни. Вони використовували не тільки хну, але і складні барвники – суміш сажі з сульфідом сурми. Першу штучну фарбу придумали близько ста років тому. І тисячі жінок відразу отримали простий спосіб, що дозволяє кардинально змінити зовнішність і виглядати молодше.

Але справа в тому, що хімічні фарби за визначенням небезпечні – вони порушують структуру волосся, а також можуть викликати алергію і нести шкоду для здоров’я. Зокрема, є дослідження, які показують, що деякі барвники можуть провокувати рак.

Волосся складаються з невидних білків і пігментів, від концентрації і співвідношення яких залежить їх колір. З віком меланіну, цих самих пігментів, стає менше і волосся сивіє. Звичайно, фарбування волосся не стоїть на місці і зараз ми маємо більш щадні барвники і техніки, що дозволяють максимально зберегти здоров’я волосся.

Американські вчені розповіли про своє дослідження, під час якого вони знайшли найбезпечніший на даний момент спосіб фарбування волосся за допомогою нанотехнологій. Правда, можна домогтися тільки натуральних відтінків і не вийде освітлити волосся – для цього потрібно додавати перекис водню, а вона впливає на структуру волосся.

Щоб пофарбувати волосся, на них нанесли розчин дофаміну, посиливши його дію слабким розчином аміаку. Залежно від температури, можна отримати різні кольори – від чорного до золотистого. Наприклад, для чорного колір температура повинна бути близько температури тіла. Колір не змивається кілька тижнів, а при дослідженні зрізу виявилося, що барвник не проникає до центру волоса, а залишається тільки на його поверхні. Властивості волоса при цьому ніяк не змінюються.